Imieniny: Luizy, Ludwika, Józefa

Wydarzenia:

Dwudziesta Pierwsza Niedziela zwykła

Wielki Post 2019

Należy świadczyć o Jezusie i budować w świecie cywilizację miłości

kardynał dziwisz w kościele świętego józefa fot. Monika Jaracz | Archidiecezja Krakowska

- Starajmy się naszym życiem, naszą miłością i służbą, dawać świadectwo Jezusowi Chrystusowi, prawdziwemu Bogu i prawdziwemu człowiekowi, Który oddał życie za zbawienie świata, za ocalenie losu każdej i każdego z nas - mówił podczas Mszy św. w kościele stacyjnym św. Józefa na krakowskim Podgórzu kardynał Stanisław Dziwisz.

 

Na początku swojego słowa skierowanego do wiernych, kardynał przypomniał, że kończący się okres Wielkiego Postu to czas przygotowań do przeżycia największej tajemnicy wiary – męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. – Zwycięstwo Boga zapowiada zwycięstwo człowieka, zwycięstwo każdej i każdego z nas – podkreślił.

Nawiązał do biblijnej historii Abrahama, który nie wahał się dla Boga poświęcić swojego syna. – Ta ofiara jest zapowiedzią ofiary, jaką na krzyżu złoży Jednorodzony Syn Boży – dodał. Kardynał stwierdził, że przeciwnicy Chrystusa nie mogli pojąć, że jest On większym od Abrahama, a Jego słowa wywoływały ich sprzeciw. Przez to, że Jezus czynił się równym Bogu, został skazany na śmierć.

Kardynał przypomniał, że zasadniczym zadaniem, stojącym przed każdym wiernym jest pogłębianie w sobie wiary w to, kim jest Jezus Chrystus. Przywołał postać Jana Pawła II, który przez cały swój pontyfikat dawał świadectwo o tym, że Chrystus jest Synem Bożym i z pełnym poświęceniem budował w świecie cywilizację miłości.

Wskazał, że każdy powinien swym życiem, służbą i miłością świadczyć o Jezusie. Stwierdził, że należy budować w sobie i w świecie cywilizację miłości, dobra, sprawiedliwości, miłosierdzia, pojednania i solidarności. – Niech nas wspomaga w tym Matka Chrystusa i Matka Kościoła, Która towarzyszyła Synowi do końca. Niech nas wspomaga św. Józef – patron tutejszej wspólnoty parafialnej i Miasta Krakowa. Niech nas wspomaga także wstawiennictwo św. Jana Pawła II, któremu tak bliski i drogi był Kościół Krakowski – zakończył.

Oceń treść:
Źródło:
;