Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Wydarzenia: Dzień Transplantologii i Transplantacji

Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

Polska

Narodowa Nowenna Jasnogórska o pokój i jedność

 fot. Krzysztof Petela

Do wspólnej modlitwy w intencji pokoju i ładu społecznego w ojczyźnie zachęcają Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich oraz ojcowie paulini. Od 3 do 11 listopada na Jasnej Górze zostanie odprawiona Narodowa Nowenna Jasnogórska o pokój i jedność, natomiast od 11 do 13 listopada będą miały miejsce narodowe rekolekcje.

  

„Wiele razy w historii Polski ten pokój był wypraszany na Jasnej Górze. Dlatego idąc w ślad za św. Janem Pawłem II i kard. Stefanem Wyszyńskim, wspólnie z ojcami paulinami z Jasnej Góry zapraszamy wszystkich do szczególnej modlitwy, do narodowej litanii w dniach od 3 do 11 listopada, a także do udziału w specjalnych narodowych internetowych rekolekcjach na Jasnej Górze w dniach od 11 do 13 listopada” – napisali ojcowie paulini na stronie wydarzenia.

Codziennie w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz specjalną modlitwą zakonnicy będą modlili się w intencji kobiet, matek oraz o jedność i pokój w Polsce. „Stańmy do narodowej nowenny. Kto nie będzie mógł się modlić o godz. 15.00, prosimy o odmówienie modlitw (Koronki i modlitwy podanej przez OO. Paulinów) w innej wybranej godzinie. Zapraszamy, by przez dziewięć dni wprowadzić w swój codzienny plan dnia taką właśnie +Godzinę Serca+” – zachęcają.

Punktem kulminacyjnym tej wyjątkowej narodowej nowenny będą trzydniowe rekolekcje w dniach 11-13 listopada, prowadzone między innymi przez abp. Wojciecha Polaka, bp. Andrzeja Czaję oraz bp. Andrzeja Przybylskiego.

Oceń treść:
Źródło:
;