Imieniny: Szymona, Tadeusza

Wydarzenia: Dzień Odpoczynku Dla Zszarganych Nerwów

Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Kulturalnie

Niepełnosprawni znów zaśpiewają z gwiazdami

 fot. Łukasz Kaczyński Festiwal Zaczarowanej Piosenki.

Po raz kolejny na krakowskim Rynku niepełnosprawni zaśpiewają największe przeboje wspólnie z gwiazdami polskiej estrady. Do 18 marca trwa nabór do 14. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Do konkursu mogą się zgłosić osoby niepełnosprawne w wieku powyżej 10 lat, które posiadają ważne orzeczenie niepełnosprawności. Jak podkreślają organizatorzy w tym konkursie liczy się tylko talent uczestników.

"Nie poddawaj się zwątpieniu, nie kalkuluj. Z wiarą w siebie rozpocznij wokalne przygotowania już dziś. Wielka scena i wielkie gwiazdy może czekają właśnie na Ciebie. Musisz więc tylko spróbować. Pokaż światu, na co Cię stać" - zachęcają do udziału na stronach wydarzenia.

Do rywalizacji można przystąpić jako solista - zespoły muzyczne i wokalne nie są przyjmowane. Jury będzie oceniać śpiewających w dwóch kategoriach wiekowych - od 10 do 16 lat i powyżej 16 lat.

Zgłoszenia należy wysłać na adres Biuro Festiwalowe Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, Telewizja Polska, ul. J.P. Woronicza 17, 00-999 Warszawa (z dopiskiem Festiwal Zaczarowanej Piosenki) do 18 marca.

W ramach pierwszej oceny jury przeanalizuje materiały na płytach DVD nadesłane z formularzem zgłoszeniowym. Wokaliści muszą zaprezentować wykonanie "na żywo" jednej piosenki z repertuaru polskojęzycznego. Materiał musi zawierać obraz i dźwięk oraz nie może być krótszy niż 2 minuty, ani dłuższy niz 6 minut.

Z przesłanych filmów organizatorzy wybiorą 32 osoby, które wystąpią na przesłuchaniach półfinałowych, przewidzianych na 5 maja. Z nich zostanie wybranych 12 laureatów (po 6 z każdej kategorii), którzy wraz z artystami zawalczą w finale o nagrody główne.

Będzie to mieć miejsce tradycyjnie na Rynku Głównym w Krakowie. W tym roku koncert finałowy zaplanowano na 9 czerwca. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymają Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 24 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Telewizja Polska SA oraz Narodowe Centrum Kultury. Szczegółowe informacje o festiwalu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.mimowszystko.org.

Oceń treść:
Źródło:
;