Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

Wydarzenia: Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

Trzecia Niedziela zwykła

Z Bogiem

Noc Chwały zamiast Nocy Kupały

boska impreza fot. Materiały prasowe

W czasie Nocy Świętojańskiej, w Krakowie odbędzie się „Boska Impreza Wiankowa”.

 

„Boska Impreza Wiankowa” to wydarzenie łączące wspólną zabawę oraz modlitwę, dlatego pierwszym punktem spotkania będzie uwielbienie, które poprowadzi zespół Jaspis. - Czy ktokolwiek był kiedyś na imprezie w klubie, która rozpoczynała się od koncertu uwielbieniowego? Bo ja nigdy. To ma nas wyróżniać – wyjaśnia Anna Marek, pomysłodawczyni imprezy. - Na początku oddajemy Bogu chwałę i prosimy Ducha Świętego o dar radości, wolności i miłości. Ma to zaowocować  w zabawie, spotkaniu z drugim człowiekiem. Często ludzie, żeby się dobrze bawić muszą się czymś wspomagać.  My natomiast  prosimy o pomoc Ducha Świętego i dlatego nie potrzebujemy do tego alkoholu – dodaje.

Bezpośrednio po uwielbieniu, w klubie studenckim „Żaczek” w Krakowie rozpocznie się wspólna zabawa, podczas której zaplanowane jest wiele atrakcji takich jak tańce integracyjne, quizy, konkursy na Króla i Królową parkietu czy konkurs na boski VIANEK dla pań i Folk-koszule dla panów. 

Imprezie będą także towarzyszyć tzw. „Poznajki”, czyli chrześcijański speed-dating. – Celem “poznajek” jest to, by ludzie z kręgów chrześcijańskich mogli się poznawać i budować relacje, znajomości, przyjaźnie, a nawet związki. Bardziej zależy nam na "wolnym" poznawaniu, niż szybkim randkowaniu, by to poznawanie było w oparciu o Boga. Dlatego chcemy, by chrześcijańskie imprezy taneczne nie tylko dawały przestrzeń do tańca i wielbienia, ale także do poznawania się nawzajem – wyjaśnia Marian Mróz, pomysłodawca “Poznajek”.

To już trzecia edycja „Boskiej Imprezy”. Pomysł pierwszej zrodził się z chęci świętowania życia w uroczystość Wszystkich Świętych, niejako w kontrze do licznych imprez Halloween. - Tym razem impreza odbędzie się w Świętojańską Noc. Noc Kupały była pogańskim świętem związanym z letnim przesileniem słońca. Było to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. W okresie chrystianizacji właśnie w ten dzień ustanowiono święto św. Jana. Dlatego Boskiej Imprezie Wiankowej patronuje Świętojańska Matka Wolności, od Wykupu Niewolników, której na zakończenie uwielbienia zawierzymy wszystkich uczestników imprezy i będziemy szczególnie prosić o wolność dla nas i dla młodych, którzy tej wolności już nie mają – wyjaśnia Anna Marek. – Zapraszamy, by wspólnie oddać Bogu chwałę tańcem, śpiewem, poznać fajnych ludzi, w atmosferze chrześcijańskiej radości, wolności i miłości. Ta noc się już nie powtórzy. Bo przecież lepiej zamiast Nocy Kupały świętować Noc Chwały! – zachęca.

Udział w imprezie wymaga wcześniejszych zapisów na http://event4life.pl/news/

Imprezę poprowadzą wodzirejka Event4Life Anna Marek oraz DJ Wojtek Winiarczyk. Podczas imprezy będzie fotograf i kącik foto budkowy. Szczegóły i zapisy można znaleźć na wydarzeniu na Facebooku [https://www.facebook.com/events/1291292690919108].

Oceń treść:
;