Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila

Wydarzenia:

Polska

Nowe zasady bezpieczeństwa - do 5 osób na Mszy św.

klasztor karmelitów bosych w czernej fot. Krzysztof Petela Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej, Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

 

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc: dojazdu do pracy, wolontariatu czy załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będzie można się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będzie można się jednak spotykać z najbliższymi.

Ograniczenia w przemieszczaniu nie dotyczą również osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. Jednak w mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Władze zachęcają do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.

Oceń treść:
;