Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

Pod oknem

Nowenna przed synodem o rodzinie w papieskim sanktuarium

 fot. Ks. Paweł Kummer

Na dziewięć dni przed synodem biskupów na temat rodziny w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie rozpoczęła się nowenna w intencji rodzin, papieża Franciszka i wszystkich ojców synodalnych.

 

25 września w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, na 9 dni przed rozpoczęciem XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, przy relikwiach papieża Polaka rozpoczęła się nowenna w intencji ojców synodalnych.

„W tym sanktuarium będzie modlitwa za papieża Franciszka, aby wierny Duchowi Świętemu potrafił wysłuchać wszystkich zdań, wszystkich tematów, wszystkich problemów, które będą poruszali przedstawiciele episkopatów różnych krajów, ale żeby też ciągle słyszał głos Ducha Świętego i Pana Jezusa płynący z Ewangelii, która czytana jest na całym świecie – ta sama Ewangelia, to samo nauczanie Pana Jezusa” – mówi ks. Paweł Kummer, duszpasterz z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Modlitwa rozpoczyna się o godz. 15.00 w Kaplicy Kapłańskiej wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Wspólnie odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia a później jest czas na prywatną adorację. Nabożeństwo wieńczy o godz. 16.45 specjalna modlitwa nowennowa, po której wierni otrzymują błogosławieństwo.

Ks. Kummer podkreśla, że modlitwa w intencji rodzin i synodu na jej temat odbywa się nie bez powodu przy relikwiach św. Jana Pawła II. Papieskie centrum na „Białych Morzach” szczególnie upodobali sobie małżonkowie z dziećmi, którzy tłumnie uczestniczą w dedykowanej im Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 11.00.

„Także z rozmów i ze świadectw, które otrzymujemy wynika, że Jan Paweł II ma wielką moc wstawienniczą w niebie wypraszania łask dla rodzin” – mówi ks. Kummer i dodaje, że duszpasterze z papieskiego sanktuarium odbierają liczne sygnały od rodzin, które otrzymały różne dary za wstawiennictwem ojca świętego.

Duszpasterze papieskiego sanktuarium zachęcają do modlitwy indywidualnej tych wszystkich, którzy nie mogą przybyć osobiście. Na stronie internetowej www.sanktuariumjp2.pl publikowane są fragmenty tekstów wykorzystywanych codziennie podczas nowenny.

Przypomnijmy, że wielka modlitwa w intencji synodu biskupów na temat rodziny w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie rozpoczęła się miesiąc temu. Modlono się w czasie Mszy św. i nabożeństw ku czci św. Jana Pawła II.

XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów odbędzie się w dniach od 4 do 25 października 2015 r., a jego tematem będzie: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i w świecie współczesnym”.

Źródło:
;