Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Wydarzenia: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Solidarność

Nowy Dom dla matek z dziećmi w archidiecezji krakowskiej

 fot. Fotolia.com

Z inicjatywy Sióstr Nazaretanek w Rabce-Zdroju powstaje nowy Dom dla matek z dziećmi. W świeżo wyremontowanej część klasztoru przygotowano miejsca dla 18 kobiet potrzebujących wsparcia i pomocy oraz ich małych dzieci. Uroczyste otwarcie i poświęcenie domu nastąpi 8 września.

 

- Otwarciem nowego domu w Rabce, kontynuujemy posługę pełnioną przez Siostry Nazaretanki od ponad 40-tu lat w Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie. Ten pierwszy dom powstał w latach 70-tych z inicjatywy ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. - mówi siostra Martyna Kuczmarska, jedna z Nazaretanek, które będą posługiwały w nowym domu.

- Podczas gdy dom w Krakowie świadczy pomoc kobietom w okresie okołoporodowym, w Rabce chcemy stworzyć możliwość dłuższego pobytu dla tych matek, które mają trudności z usamodzielnieniem się i wymagają dłuższego czasu wsparcia, by odpowiedzialnie podjąć swoje życie oraz sprostać nowym obowiązkom wychowania dzieci. Do Domu w Rabce będą przyjmowane kobiety oczekujące narodzin dzieci oraz matki z dziećmi do lat trzech – tłumaczy zakonnica.

Nowo powstały dom dla matek z dziećmi mieści się w części klasztoru należącego do Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu przy ul. Słonecznej 42 w Rabce-Zdrój. Nazwa domu „U Matusi”, nawiązuje do istniejącego kiedyś w budynku klasztoru Państwowego Domu Dziecka.

– Postanowiłyśmy zachować tą nazwę, ponieważ wielu Rabczan mówi o naszym domu „Matusia”. My odnosimy tą piękną nazwę do Najświętszej Maryi Panny. Nie przez przypadek otwarcie i poświęcenie domu odbędzie się w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, bo to właśnie Jej macierzyńskiej opiece chcemy zawierzyć to dzieło, wszystkie matki i dzieci, które będą z naszej posługi w tym domu korzystać – mówi siostra Martyna.

Oceń treść:
Źródło:
;