Imieniny: Alicji, Alojzego

Wydarzenia: Święto Muzyki

Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Małopolska

Nowy most na Wiśle im. kard. Macharskiego

most imieniem kardynała macharskiego fot. Docxent / CC BY-SA 4.0 / wikimedia.org

Most im. księdza kardynała Franciszka Macharskiego dla przeprawy mostowej położonej w ciągu wschodniej obwodnicy Krakowa S-7 oraz ul. Stefana Jurczaka dla będącej w trakcie realizacji ulicy łączącej al. generała Tadeusza Bora-Komorowskiego z ul. Franciszka Bohomolca – to dwie nowe nazwy, zaproponowane w projekcie uchwały, które zaakceptowali 30 sierpnia radni na sesji Rady Miasta Krakowa.

 

Jak czytamy w uzasadnieniu przyjętego projektu uchwały, z wnioskiem o nazwanie mostu na Wiśle im. księdza kardynała Franciszka Macharskiego wystąpili: Marek Lasyk w imieniu kilku tysięcy internautów, ks. Robert Mikos oraz Polska Akademia Umiejętności. Wniosek uzyskał akceptację zespołu ds. nazewnictwa decydującego wstępnie w tego typu sprawach z upoważnienia komisji kultury i ochrony zabytków Rady Miasta Krakowa.

Z wnioskiem o nazwanie ulicy im. Stefana Jurczaka wystąpił Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” Region Małopolska. Również i ten wniosek uzyskał akceptację zespołu ds. nazewnictwa.

Oceń treść:
Źródło:
;