Imieniny: Anieli, Petroneli

Wydarzenia: Dzień Bociana Białego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Polska

Obradowali odpowiedzialni za Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie

obrady odpowiedzialnych za ruchy i stowarzyszenia katolickie fot. BP KEP

O otwarciu się ruchów i stowarzyszeń katolickich na młodzież oraz o aktualnych wezwaniach w pracy z ruchami i stowarzyszeniami rozmawiali księża odpowiedzialni w diecezjach za Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie oraz Asystenci Diecezjalni Rad Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Spotkanie miało miejsce we wtorek, 23  października w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

 

Obradom odpowiedzialnych za Ruchy i Stowarzyszenia przewodniczył bp Adam Wodarczyk, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej i delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Wygłosił on też wykład zatytułowany „Młodzież w ruchach – wyzwania i nadzieje”. O. Adam Schulz SJ, przewodniczący Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich powiedział natomiast o nowych inspiracjach do pracy z ruchami.

Jak podkreślił bp Wodarczyk, wiele ruchów cieszy się tym, że młodzi ludzie są w nich obecni. Zauważył też, że potrzeba coraz większej cierpliwości i wytrwałości oraz  wychodzenia do młodych ludzi poza przestrzenie kościelne.

Spotkanie było również okazją do podzielenia się doświadczeniami z działalności ruchów w diecezjach.

Oceń treść:
Źródło:
;