Imieniny: Kwiryny, Franciszka

Wydarzenia: Rocznica urodzin dr Józefa Putka

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Polska

Ogólnopolska pielgrzymka Caritas do Łagiewnik już w sobotę!

 fot. Jarosław Dubowski / Fotopolska.eu

W sobotę 18 kwietnia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przybędą pracownicy i wolontariusze Caritas z całej Polski. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za 25-lecie reaktywacji Caritas Archidiecezji Krakowskiej, za jubileuszowy Rok Caritas oraz za wszystko, czego udało się dokonać w minionym roku. Spodziewamy się ponad 2 tysięcy pielgrzymów z różnych stron Polski, m. in. m.in. z Rzeszowa, Ełku, Zielonej Góry, Opola, Poznania, Szczecina i Kielc. Swój udział zapowiedzieli zarówno pracownicy, jak i wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas.

 

Uroczystą Mszę św. odprawi ks. kard. Stanisław Dziwisz, w koncelebrze udział wezmą dyrektorzy Caritas diecezjalnych w Polsce i Caritas Polska. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie wolontariuszy w Centrum Jana Pawła II połączone z koncertem. Pielgrzymkę zakończy wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia.

Co roku, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ma miejsce ogólnopolskie spotkanie wolontariuszy i pracowników Caritas. Ten rok, ogłoszony Rokiem Caritas ze względu na jubileusz 25-lecia reaktywacji większości Caritas diecezjalnych, jest dla nas szczególną okazją do dziękowania Bogu i ludziom za wszystko, co Caritas mogła zrobić w ciągu tych 25 lat.

 

Poniżej podajemy program pielgrzymki.

XII Ogólnopolska Pielgrzymka Caritas
Codziennie z miłością”
Kraków-Łagiewniki, 18 kwietnia 2015 (sobota)

9:00 – 10:00 Rejestracja uczestników

10:00 – 10:45 Powitanie Pielgrzymów przez Dyrektora Caritas Polska ks. Mariana Subocza i Dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdana Kordulę; konferencja - ks. Andrzej Augustyński; świadectwa wolontariuszy Caritas

10:45 – 11:00 Zawiązanie wspólnoty: przygotowanie do Eucharystii poprzez wspólny śpiew

11:00 – 12:00 Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza

12:00 - 13:00 Poczęstunek

13:00 – 14:30 Przejście z wodzirejem do Centrum Jana Pawła II: śpiew i tańce integracyjne

14:30 – 15:30 Koncert zespołu El Saffron

15:30 – 15:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia

 

Więcej informacji o prowadzonych i planowanych akcjach Caritas Archidiecezji Krakowskiej na www.krakowcaritas.pl.

;