Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada

Wydarzenia: Dzień Bez Zakupów

Nauczanie

Papież: aby głosić Chrystusa, trzeba wyjść ze swoich ograniczeń

 fot. Krzysztof Petela

Podążaliśmy, spoglądając sobie w oczy i słuchając się nawzajem szczerze, nie ukrywając trudności, doświadczając piękna podążania naprzód w jedności, aby służyć. Tymi słowami w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Papież opisał prace zakończonego już Synodu Biskupów dla Amazonii. Dodał, że jego punktem wyjścia było wołanie ubogich i krzyk ziemi, które nie pozwalają nam pozostać obojętnymi. 

 

Franciszek odwołał się do doświadczenia św. Pawła (por. 2 Tm 4, 6-9.16-18), który w czasie, gdy zbliżała się jego śmierć pragnął, aby przez niego dopełniło się głoszenie Ewangelii.

“Oto ostatnie życzenie Pawła: nie coś dla siebie lub dla któregoś ze swoich uczniów, lecz dla Ewangelii, aby była głoszona wszystkim narodom. To jest najważniejsze i liczy się bardziej niż wszystko inne – podkreślił Ojciec Święty. - Każdy z nas wiele razy pewnie się zastanawia, co dobrego uczynić dla swojego życia. Dziś zadajmy sobie pytanie: «Co dobrego mogę uczynić dla Ewangelii?»”.

Papież przyznał, że również w czasie obrad synodalnych zadawano sobie pytanie o jakość zaangażowania na rzecz Ewangelii, aby Chrystusa umieścić w centrum życia. Głosimy bowiem to, czym żyjemy.

“Aby żyć Jezusem, żyć Ewangelią, musimy wyjść ze swoich ograniczeń – zaznaczył Franciszek. - Poczuliśmy się zatem zmotywowani do wypłynięcia na głębię, opuszczenia wygodnych brzegów naszych bezpiecznych portów, by wypłynąć na głębokie wody: nie na bagienne wody ideologii, ale na otwarte morze, gdzie Duch Święty zachęca nas do zarzucenia sieci”.

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Franciszek zachęcił do dalszego odmawiania różańca w intencji misji Kościoła, a szczególnie za tych misjonarzy i misjonarki, którzy przeżywają trudności. Prosił, aby do tej intencji dodać także prośbę o pokój, bo pokój i Ewangelia idą w parze. 

Oceń treść:
Źródło:
;