Imieniny: Maryli, Wladyslawa, Cyryla

Wydarzenia: Dzień Walki z Cukrzycą

Program ŚDM

Papież Franciszek przylatuje do Polski

papież franciszek przejeżdża pomiędzy wiernymi na placu świętego piotra fot. Michał Henkel Papież Franciszek przejeżdża pomiędzy wiernymi zgromadzonymi na Placu Świętego Piotra.

Ojciec Święty Franciszek przybywa w środę 27 lipca do Polski. Papieska wizyta apostolska związana jest głównie ze Światowymi Dniami Młodzieży ale Franciszek uczci też na Jasnej Górze 1050. rocznicę chrztu Polski i będzie modlił się na terenie b. hitlerowskiego obozu Auschwitz-Birkenau. Papieski samolot wyląduje na podkrakowskich Balicach ok. godz. 16.

 

Podczas swojej pierwszej podróży do naszego kraju Franciszek spotka się także z władzami państwowymi oraz Episkopatem Polski oraz odwiedzi szpital dziecięcy w Krakowie- Prokocimiu.

Samolot linii Alitalia z papieżem na pokładzie wystartuje z rzymskiego lotnika Fiumicino. Lądowanie spodziewane jest ok godz. 16.00 na wojskowej części lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach. Tam odbędzie się około 20-minutowa ceremonia powitania Ojca Świętego przez prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z delegacją państwową oraz metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza i towarzyszących mu biskupów.

Oficjalne powitanie papieża Franciszka na polskiej ziemi nastąpi o godz. 17.00 na Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie. Tam Ojciec Święty oraz prezydent Duda wygłoszą przemówienia. Po zakończeniu tej uroczystości, w katedrze wawelskiej o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie papieża z Konferencją Episkopatu Polski. Wcześniej Ojciec Święty modlić się będzie przy relikwiach św. Stanisława. 

Wieczorem pierwszego dnia wizyty Ojciec Święty uda się do rezydencji arcybiskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 (przyjazd zaplanowano na godz. 19.45). Tam po kolacji Franciszek ma się pojawić w oknie papieskim, aby pozdrowić wiernych zebranych na placu.

;