Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Wydarzenia: Światowy Dzień Bez Samochodu

Świat

Papież modli się za ofiary „bezsensownej tragedii” w Las Vegas

Papież modli się za ofiary strzelaniny w Las Vegas. Czytamy o tym w watykańskim telegramie do tamtejszego arcybiskupa Josepha Pepe. Do incydentu doszło wczoraj w nocy. Amerykańskie media podają, że była to najkrwawsza strzelanina w historii tego kraju. Zginęło co najmniej 50 osób, a 400 zostało rannych.

 

Kard. Pietro Parolin pisze, że Franciszek jest głęboko zasmucony tą bezsensowną tragedią. Modli się za ofiary śmiertelne, za rannych i za tych wszystkich, którzy uczestniczą w akcji ratunkowej.

List kondolencyjny skierował na ręce tamtejszego biskupa Josepha A. Peppe także abp. Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP. “Kościół w Polsce jest wstrząśnięty doniesieniami o tragicznej w skutkach strzelaninie w Las Vegas, w której życie straciło co najmniej 50 osób, a ponad 400 zostało rannych. W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce – na ręce Ekscelencji, jako biskupa Las Vegas – składam wyrazy współczucia wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób ucierpieli w skutek tego brutalnego czynu. Wyrazy naszej bliskości oraz zapewnienia o modlitwie kieruję zwłaszcza wobec tych, którzy stracili w strzelaninie swoich najbliższych. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zamordowanych, ufając, że odnajdą pokój wieczny w Królestwie Ojca. Proszę, aby Wszechmogący Bóg stał się pociechą dla strapionych, ukojeniem dla płaczących, ojcem dla osieroconych i źródłem nadziei dla tych, którzy stracili wiarę w dobro”.

Oceń treść:
Źródło:
;