Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Wydarzenia: Światowy Dzień Osób Jąkających Się

Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Watykan

Papież połączył się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną

 fot. Fotolia.com

Ojciec Święty rozmawiał z astronautami przebywającymi w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Są to trzej Amerykanie, dwaj Rosjanie i jeden Włoch Paolo Nespoli, który koordynował to wyjątkowe spotkanie.

 

Połączenie zostało zorganizowane przez Europejską Agencję Kosmiczną przy współpracy z NASA. Franciszek pozdrowił astronautów i zadał im kilka pytań. Chciał wiedzieć, jak oni postrzegają miejsce człowieka we wszechświecie i jak ze swej perspektywy rozumieją słowa, którymi Dante kończy Boską Komedię, a które mówią o Miłości, co wprawia w ruch słońce i gwiazdy. Franciszka interesowało też, dlaczego zostali astronautami, co ich zaskoczyło w stacji kosmicznej oraz jakie jest znaczenie współpracy w tym szczególnym miejscu.

W papieskim spotkaniu z astronautami uczestniczyli też przedstawiciele amerykańskiego Kościoła, z przewodniczącym tamtejszego Episkopatu na czele. Oni łączyli się z Watykanem i stacją kosmiczną w amerykańskim centrum kontroli misji.

Warto zauważyć, że nie było to pierwsze połączenie Watykanu z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. W 2011 r. z astronautami rozmawiał już Benedykt XVI.

Oceń treść:
Źródło:
;