Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana

Wydarzenia: Dzień Herbaty

Trzecia Niedziela Adwentu

Watykan

Papież pozdrowił pielgrzymów na Jasnej Górze i pobłogosławił różańce dla Syrii

papież franciszek fot. Jubilee of Mercy / flickr.com

Ojciec Święty wyraził solidarność z mieszkańcami różnych krajów południowej Azji dotkniętych monsunowymi deszczami, które wywołały potężne powodzie. Na zakończenie spotkania z wiernymi na „Anioł Pański” Franciszek zapewnił o modlitwie za ofiary, ewakuowanych oraz rodziny pozbawione dachu nad głową. Prosił Boga o siły dla poszkodowanych oraz tych, którzy spieszą im z pomocą. 

 

Papież pozdrowił również pielgrzymów zgromadzonych na Jasnej Górze. Zachęcił ich do modlitwy za cały Kościół.

“Dzisiaj w Częstochowie, w Polsce, zebrało się wielu pielgrzymów, aby świętować Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz przypomnieć setną rocznicę wznowienia relacji dyplomatycznych pomiędzy Stolicą Apostolską i Polską – zaznaczył Papież. – Przekazuję moje pozdrowienie wszystkim zebranym u stóp Czarnej Madonny i zachęcam do modlitwy za cały Kościół. I pozdrawiam także tutaj obecnych Polaków”.

Ojciec Święty pobłogosławił różańce przygotowane przez papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, a przeznaczone dla udręczonych wojną Syryjczyków. 6 tys. różańców wykonały siostry karmelitanki z Betlejem. Zostaną przekazane wspólnotom katolickim w Syrii, jako znak bliskości Papieża szczególnie z rodzinami, które straciły kogoś bliskiego podczas wojny. Franciszek zaznaczył, że modlitwa płynąca z wiary ma wielką moc oraz zachęcił do odmawiania różańca o pokój na Bliskim Wschodzie.

Oceń treść:
Źródło:
;