Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

Wydarzenia: Światowy Dzień Walki ze Wścieklizną

Wspomnienie św. Wacława, męczennika

Watykan

Papież wspomina swoją wizytę na Jasnej Górze

papież otrzymuje kopię obrazu matki bożej częstochowskiej fot. Mazur/episkopat.pl/flicr.com

Na zakończenie audiencji środowej Ojciec Święty pozdrowił uczestników Paraolimpiady, która wczoraj rozpoczęła się w Tokio. Podziękował im za świadectwo nadziei i odwagi. Zaznaczył, że dają oni przykład jak zaangażowanie sportowe pomaga przezwyciężać trudności, które wydają się nie do pokonania. 

 

Zwracając się do Polaków, Papież przypomniał swoją wizytę na jasnej Górze.

„Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, jutro w Polsce przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej w sanktuarium na Jasnej Górze. Pięć lat temu i ja mogłem zatrzymać się z młodymi przed Jej czarnym obliczem i zawierzać Jej Kościół w Polsce i na świecie – podkreślił Franciszek. – Niech Jej matczyna opieka będzie dla was, dla waszych rodzin i dla wszystkich Polaków źródłem pokoju i wszelkiego dobra. Z serca wam błogosławię.“

Ojciec Święty życzył wszystkim obecnym, aby w ich sercach wzrastało pragnienie wchodzenia w coraz głębszą przyjaźń z Chrystusem oraz znajdowania w Nim radości i nadziei. Pozdrowił m.in. wiernych z Montegallo, których miejscowość został pięć lat temu dotknięta trzęsieniem ziemi. Ich obecność dała Franciszkowi okazję zwrócenia się do ofiar i wspólnot ze środkowych Włoch, z okolic Accumoli i Amatrice, które szczególnie zostały dotknięte wstrząsami sejsmicznymi. Zachęcił, aby dzięki wsparciu różnych instytucji nadal podejmowali wyzwanie „odrodzenia” bez popadania w zniechęcenie i podążali naprzód z nadzieją.

Oceń treść:
Źródło:
;