Imieniny: Cezaryny, Dionizego, Julii

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Romów

Środa Wielkiego Tygodnia

Watykan

Papież zachęca do modlitwy za młodzież doradzającą Watykanowi

młodzież fot. vaticannews.va

Papież zachęcił do modlitwy za Międzynarodowy Organ Doradczy ds. Młodzieży, który powstał przy watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. W jego skład weszło 20 młodych ludzi z różnych regionów świata oraz niektórych międzynarodowych ruchów, stowarzyszeń i wspólnot. Prośba o utworzenie takiej komórki doradczej pojawiła się na zakończenie synodu ds. młodzieży. Papież mówił o tym w rozważaniu po modlitwie „Anioł Pański”.

 

“Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia powołała nowy Międzynarodowy Organ Doradczy Młodzieży, składający się z dwudziestu młodych ludzi wywodzących się z różnych środowisk geograficznych i kościelnych. Jest to konkretna odpowiedź na wołanie Synodu poświęconego ludziom młodym w ubiegłym roku (por. Dokument końcowy, 123) – mówił Franciszek. – Zadaniem tego ciała jest pomoc w zrozumieniu wizji młodych ludzi odnośnie do priorytetów duszpasterstwa młodzieży i innych tematów o bardziej ogólnym znaczeniu. Módlmy się za to dzieło”.

W skład grupy doradczej weszli młodzi zaangażowani w różne fazy procesu synodalnego. Obejmował on m.in. Międzynarodowe Forum Młodzieży, zorganizowane w czerwcu br. przez dykasterię, aby zachęcić do realizacji adhortacji apostolskiej Christus vivit. Grupa ta będzie miała do odegrania ważną rolę konsultacyjną i wnioskodawczą. Będzie pomagała dykasterii w kwestiach związanych z duszpasterstwem młodzieży i innymi tematami o bardziej ogólnym znaczeniu. Pierwsze spotkanie zaplanowano na kwiecień 2020 r. w Rzymie.

Oceń treść:
Źródło:
;