Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana

Wydarzenia: Światowy Dzień Statystyki

Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

Pod oknem

Peregrynacja relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej

relikwie błogosławionej hanny fot. Materiały prasowe

Od listopada relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, instruktorki i prekursorki pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego będą peregrynowały po szpitalach, zakładach opieki zdrowotnej i domach pomocy społecznej na terenie archidiecezji krakowskiej.

 

Po beatyfikacji bł. Hanny Chrzanowskiej krajowemu duszpasterstwu służby zdrowia zostały przekazane jej relikwie, aby nawiedzały miejsca opieki chorych. Od listopada br. te relikwie będą obecne w archidiecezji krakowskiej.

– Zachęcamy do przyjęcia ich we wszystkich miejscach, gdzie troszczymy się o chorych tj. w szpitalach, zakładach opieki zdrowotnej, domach pomocy społecznej – mówi ks. Tomasz Grzesiak. – Wiadomo, że w obecnym czasie epidemii nie będziemy organizować wielkich nabożeństw i spotkań, ale też ten znak obecności błogosławionej pielęgniarki wśród chorych i pracowników służby zdrowia będzie bardzo wymowny i sądzę, że bardzo potrzebny – dodaje diecezjalny duszpasterz chorych.

Chętni do przyjęcia relikwii proszeni są o zgłoszenia – najlepiej do końca października – drogą mailową sekretariat@diecezja.krakow.pl lub telefoniczną 12/6288100 czy 532439892. Harmonogram peregrynacji będzie dostępny na stronie: plan-hanna.pl.

Hanna Chrzanowska (1902-1973) była pielęgniarką, działaczką charytatywną, pedagogiem, instruktorką i prekursorką pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego. W Krakowie ściśle współpracowała z ks. Karolem Wojtyłą – a później biskupem i kardynałem. 28 kwietnia 2018 r. w krakowskich Łagiewnikach Hanna Chrzanowska została ogłoszona błogosławioną. Jej doczesne szczątki spoczywają w kościele św. Mikołaja w Krakowie.

Więcej informacji i modlitw przez wstawiennictwo błogosławionej można znaleźć na stronach:  parafiamikolaj-krakow.pl, hannachrzanowska.pl, www.kspipp.pl. Obrazki, foldery i książeczki o błogosławionej są także do nabycia w Wydawnictwie św. Stanisława (przy Centrum Jana Pawła II w Krakowie) tel. 12/2575336 lub 12/2575316.

Oceń treść:
;