Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Wydarzenia: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Solidarność

Plecaki z logo ŚDM na początek roku szkolnego

plecaki na światowe dni młodzieży fot. ŚDM Krakow 2016 / Paulina Krzyżak / CC BY-NC-ND 2.0 / flickr.com Pakiet pielgrzyma na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny Archidiecezja krakowska chce podarować plecaki z logo ŚDM. Niecodzienny upominek ma budzić dobre wspomnienia o zeszłorocznym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

 

- Światowe Dni Młodzieży w Krakowie był niezwykłą lekcją. Mam nadzieję, że dzieci i młodzież nosząc do szkoły zeszyty i książki w plecakach przywołujących to piękne wydarzenie, będą sobie przypominać, że ŚDM to również zadanie do odrobienia – mówi ks. Piotr Studnicki, rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej.

Archidiecezja zamierza bezpłatnie ofiarować plecaki przez instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą: domy dziecka, świetlice środowiskowe, ośrodki wychowawcze, szkoły, parafie, itp. Ze względów organizacyjnych plecaków nie można zamawiać indywidualnie. Aby je otrzymać, wystarczy, że instytucje prześlą informacje o zapotrzebowaniu na e-mail biuro@tbcproject.com, a następnie zostaną poinformowane gdzie będą mogły odebrać plecaki.

W plecakach ŚDM znajduje się pakiet pielgrzyma, tzn. poncho - peleryna przeciwdeszczowa, chusta wielofunkcyjna, szalik - ręcznik z mikrofibry oraz bransoletka do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Do tej pory Archidiecezja krakowska przekazała kilkanaście tysięcy plecaków z logo ŚDM do krajów misyjnych. Zostały one wysłane m.in. do Tanzanii, Burundi, Kamerunu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kolumbii, Peru, Boliwii i na Ukrainę.

Oceń treść:
;