Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa

Wydarzenia: Dzień Składanki i Łamigłówki

Pod oknem

Poparcie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej dla abp. Jędraszewskiego

arcybiskup jędraszewski z żołnierzami armii krajowej fot. Ks. Rafał Wilkołek

Reprezentacja kombatantów zrzeszonych w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej spotkała się z metropolitą krakowskim abp. Markiem Jędraszewskim w domu arcybiskupów przy ul. Franciszkańskiej 3, by przekazać mu list z wyrazami solidarności i wdzięczności za głoszenie prawdy.

 

Kombatantów reprezentowali:

  • major dr Janusz Kamocki ps. „Mamut”, żołnierz niezłomny-cichociemny, członek Kedywu,
  • porucznik Wacław Szacoń, ps. „Czarny, żołnierz niezłomny, członek AK, WiN, walczący w oddziałach „Żelaznego” i „Uskoka”, skazany na czterokrotną karę śmierci,
  • kapitan Stanisław Pazurkiewicz, żołnierz AK, skazany w 1949 roku na 10 lat więzienia za działalność antykomunistyczną
  • Stefania Szaconiowa, skazana na 6 lat więzienia w tzw. „procesie” pracowników krakowskiej kurii w roku 1953 jako szpieg amerykański.

 

Publikujemy pełną treść listu przekazanego metropolicie:

Oświadczenie

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Małopolska w całej rozciągłości zgadza się z krytyczną oceną ideologii LGBT dokonaną przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w dniu 1 sierpnia 2019 r. w kazaniu w Bazylice Mariackiej. Jest to nowe neomarksistowskie, tęczowe zagrożenie dla Rodziny, Polski, Kościoła. Ideologia LGBT jest podobnie zakłamana jak komunizm, a na miejscu Boga stawia ateizm, żądze, zboczenia i dewiacje. Jest to zdecydowana mniejszość społeczeństwa, ale za to bardzo krzykliwa i agresywna. Robią wszystko, aby zastraszyć większość, pozbawić ją prawa do wygłaszania normalnych poglądów i narzucić jej swoje zboczenia jako normę.

To tęczowe zagrożenie dla naszych wartości – Bóg, Honor, Ojczyzna, którymi kierujemy się w życiu, z każdym dniem narasta.

Dlatego my, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, kombatanci i środowiska niepodległościowe jesteśmy wdzięczni za powiedzenie prawdy o zagrożeniach dla Ojczyzny.

Stoimy murem za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim.

Podpisali:

Ryszard Brodowski – prezes ŚZŻAK Okręg Małopolska, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej

Wiceprezes i członkowie Zarządu Okręgu Małopolska ŚZŻAK

Kraków, dnia 6.08.2019 r.”

Oceń treść:
Źródło:
;