Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

Wydarzenia: Dzień Modlitw Za Więźniów

Małopolska

Poszukiwane imię dla pociągu Kolei Małopolskich Kraków – Zakopane 

pociąg województwa małopolskiego fot. BP UMWM

Abstrakcyjna nazwa czy imię znanego sportowca, malarza, pisarza lub innej wybitnej osoby, która związana jest z Podhalem? Masz pomysł, jak powinien nazywać się przyspieszony pociąg Kolei Małopolskich, który już wkrótce wróci na trasę Kraków - Zakopane? Jeśli tak, nie czekaj i już dziś podziel się nim na fanpage'u Małopolski na Facebooku.

 

40 nowoczesnych pociągów – tyle pojazdów posiada obecnie Województwo Małopolskie. W II połowie przyszłego roku tabor kolejowy Małopolski uzupełnią 4 nowe pociągi, wyposażone nie tylko w klimatyzację i bezpłatny internet, ale także udogodnienia wybrane przez pasażerów w sondzie. Aktualnie poszukiwane jest “imię” dla weekendowego pociągu Kolei Małopolskich z Krakowa do Zakopanego, który wznowi swoje kursowanie 30 czerwca. Wymóg jest tylko jeden – ma być to osoba, zjawisko lub rzecz bezsprzecznie kojarzona z górami i Podhalem. Pomysłami należy się dzielić na fanpage’u Małopolski na Facebooku.

Przypomnijmy, że już 27 kwietnia rusza Podhalańska Kolej Regionalna. Od tego dnia mieszkańcy i turyści, którzy chcą szybko i komfortowo dostać się z Nowego Targu do Zakopanego będą mieli do dyspozycji nie 8 (jak do tej pory) lecz 30 kursów dziennie. Co więcej, pociągi odjeżdżać będą co ok. 60 minut. Jednak zanim pociągi Podhalańskiej Kolei Regionalnej rozpoczną regularne kursy, w sobotę 21 kwietnia Urząd Marszałkowski zaprasza na bezpłatne przejazdy promocyjne najnowszym impulsem Województwa Małopolskiego, który dwukrotnie przemierzy trasę z Nowego Targu do Zakopanego zatrzymując się na stacjach w Szaflarach, Białym Dunajcu i Poroninie.

Oceń treść:
Źródło:
;