Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Wydarzenia: Światowy Dzień Osób Jąkających Się

Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Pod oknem

święty józef fot. obraz Guido Reni

W trwającym Roku św. Józefa krakowski Rafael Film tworzy obraz kinowy poświęcony opiekunowi Świętej Rodziny. „Opiekun” to historia Dominiki i Roberta, którzy jako małżeństwo wpadają w niemałe tarapaty, a z pomocą przychodzi im właśnie św. Józef.

Najcichsza, ale jednocześnie najbardziej zagadkowa postać z Ewangelii, stanie się bohaterem polskiej produkcji filmowej z gwiazdorską obsadą oraz, jak zapowiadają twórcy, z dystrybucją w kilkudziesięciu krajach.

- „Opiekun” to historia Dominiki i Roberta, którzy jako małżeństwo wpadają w niemałe kłopoty. Narastające problemy życia codziennego i ciągły brak pieniędzy powodują, że Dominika zaczyna się interesować innym mężczyzną, a Robert nie potrafi sobie z tym poradzić. Co się stanie, kiedy w ich życie wkroczy św. Józef? Tego dowiemy się już niebawem. Najpiękniejsze w tej historii jest to, że wydarzyła się naprawdę - opisuje Dariusz Regucki, reżyser. 

Zgodnie z opisem, współczesna fabuła będzie przeplatana elementami dokumentu. - Właśnie trwa kręcenie części dokumentalnej, a tuż po tym nastąpią ostateczne ustalenia dotyczące obsady aktorskiej części fabularnej. Zdjęcia do niej przewidziane są na czerwiec przyszłego roku - zapowiada Andrzej Sobczyk z Rafael Film.

W produkcję mają zostać zaangażowani aktorzy z przysłowiowej polskiej pierwszej ligi. - W filmie wystąpi Jerzy Trela, jeden z najbardziej uznanych polskich aktorów, oraz Andrzej Róg, który wcieli się w postać św. Józefa - dodaje Przemysław Wręźlewicz, także z Rafael Film.

„Opiekun” ma być wyrazem wdzięczności za wstawiennictwo świętego i przedłużeniem licznych inicjatyw modlitewnych podejmowanych w roku św. Józefa ogłoszonym przez Stolicę Apostolską. - Nowa produkcja jest także odpowiedzią na nieustannie tworzone destrukcyjne filmy i seriale, które zalewają umysły ludzi, szczególnie młodego pokolenia. Dobry film z wartościami daje możliwość zmiany myślenia, postaw i decyzji, a co za tym idzie, daje okazję do nawrócenia - podkreśla Sobczyk.

Aby film powstał, potrzeba dużej mobilizacji ludzi dobrej woli. - Szacowany budżet produkcji to 2 miliony zł, dlatego szukamy różnych form finansowania. Wierzymy, że znajdą się osoby, które wesprą produkcję, tak jak to było w poprzednich latach w przypadku innych naszych dzieł filmowych - wyraża nadzieję Sobczyk.

Dlatego już na jesień rozpocznie się szereg działań promocyjnych i organizacyjnych. Informacje o tym, jak wesprzeć powstanie filmu „Opiekun” dostępne są na stronie www.FilmOpiekun.pl. Wpłat na to dzieło można również dokonywać bezpośrednio na konto Stowarzyszenia „Rafael”, ul. Rękawka 51, 30-535 Kraków, o numerze 86 1240 4719 1111 0010 6109 7224 z dopiskiem „Na cele statutowe - Produkcja filmu Opiekun”.

Misją Stowarzyszenia Rafael jest tworzenie i wspieranie obrazów, których scenariusz oparty jest o wartości ewangeliczne. Dotychczas instytucja wyprodukowała 3 filmy: „Karolina”, „Bóg w Krakowie” oraz „Teraz i w godzinę śmierci”, angażując do tego setki tysięcy osób z całej Polski. Ponadto stowarzyszenie wspierało również promocyjnie filmy „Jak Bóg da”,  „Bóg nie umarł”  czy wspomniane „Marry’s Land. Ziemia Maryi”.

Oceń treść:
Źródło:
;