Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada

Wydarzenia: Światowy Dzień Telewizji

Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Wspomnienia

Premiera czasopisma “Johannes Paulus II. Święty Papież”

jan paweł drugi trzymający krzyż pastoralny fot. Grzegorz Gałązka

16 stron kolorowych, ciekawostki, refleksje, świadectwa i piękne zdjęcia… Czasopismo “Johannes Paulus II. Święty Papież” będzie miało swoją premierę w październiku.

 

Gazeta powstała z inicjatywy polsko – włoskiego Stowarzyszenia kulturalnego „Totus Tuus”- promocja Słowa Świętego Jana Pawła II działającego w Rzymie, które narodziło się 2 kwietnia 2015, w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Jego działalność bazuje na trzech zasadniczych punktach: modlitwie, spotkaniach, publikacjach.

Czasopismo“Johannes Paulus II. Święty Papież” to ukazywać się będzie w dwóch wersjach językowych: po polsku i po włosku, dwa razy do roku w okolicy dat związanych z Papieżem Polakiem, a więc na jesieni, kiedy obchodzony jest Dzień Papieski i 22 października - wspomnienie liturgiczne oraz w kwietniu – gdyż data śmierci papieża najbardziej zapadła wiernym w pamięci.

Gazeta skierowana jest do czcicieli św. Jana Pawła II i pielgrzymów udających się do miejsc związanych z osobą Świętego Papieża. Wersja polska zaadresowana jest przede wszystkich do emigrantów polskich rozrzuconych po całym świecie. Czasopismo jest współfinansowane przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

W numerze „zerowym” – promocyjnym, prócz wywiadu z Joaquínem Navarro-Vallsem – rzecznikiem prasowym Jana Pawła II, który potwierdza przekonanie, że organy prasowe jak Głos Ojca Pio, Posłaniec św. Antoniego, czasopisma poświęcona św. Ricie, św. Franciszkowi i teraz św. Janowi Pawłowi II są wręcz konieczne, będziemy mogli przeczytać artykuł o świętości, którego autorem jest postulator procesu ks. prał. Sławomir Oder. Refleksją o papieżu podzieli się słynny tenor Andrea Bocelli. Swoje świadectwa przedstawią Siostra Marie Simon - Pierre Normande i Floribeth Mora Diaz - dwie kobiety uzdrowione przez Jana Pawła II.

Źródło:
;