Imieniny: Cezarego, Tymoteusza

Wydarzenia: Dzień Pracownika Ochrony

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

Polska

Prezydenckie życzenia urodzinowe dla Kardynała Stanisława Dziwisza

prezydent andrzej duda fot. Igor Smirnow / KPRP

"Z okazji jubileuszu 80. urodzin składam Eminencji wyrazy uszanowania, gratulacje i najlepsze życzenia. Osobiście z serca dziękuję za blisko tuzin lat posługi arcybiskupiej na czcigodnej stolicy krakowskiej, przepełnionych duchem niezwykłego pontyfikatu naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Życzę nieustannego wsparcia łaski Bożej oraz pełni sił do niesienia dalej chrześcijańskiego świadectwa" - napisał prezydent Andrzej Duda składając życzenia z okazji 80. urodzin kard. Stanisławowi Dziwiszowi.


    Eminencjo Księże Kardynale – Szanowny Jubilacie

    Z okazji jubileuszu 80. urodzin składam Eminencji wyrazy uszanowania, gratulacje i najlepsze życzenia. Osobiście z serca dziękuję za blisko tuzin lat posługi arcybiskupiej na czcigodnej stolicy krakowskiej, przepełnionych duchem niezwykłego pontyfikatu naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Życzę nieustannego wsparcia łaski Bożej oraz pełni sił do niesienia dalej chrześcijańskiego świadectwa.

    Jestem głęboko przekonany, że te szczególne przeżycia, których dane nam jest doświadczać w ostatnim czasie – począwszy od 1050-lecia chrztu Polski aż po trwające obchody stulecia odzyskania niepodległości – łączą się z przekonaniem o ważnej roli Opatrzności w historii. I że podobnie jak całe dzieje naszej Ojczyzny, tak też obecne świętowanie ma wymiar dalece wykraczający poza sferę życia społecznego i państwowego.

    Istotne przesłanie jubileuszu odrodzenia się Rzeczypospolitej ujawnia się poprzez przykład postaci, które najpełniej wcieliły wartości i etos naszej wspólnoty. Wśród nich zaś papież Polak – najwybitniejszy przedstawiciel pokolenia Niepodległej – zajmuje miejsce wyjątkowe, godząc i harmonizując główne nurty tradycji narodowej ostatnich wieków. Dlatego pamięć o Jego nauczaniu i wzorcu, który sam naśladował i wskazywał innym, ma zasadnicze znaczenie dla nas, współczesnych Polaków, i dla następnych pokoleń.

    Wyrażając wdzięczność za udział Księdza Kardynała w tym wielkim dziele wspominania, które jest źródłem niewyczerpanej inspiracji i owocuje twórczą pracą dla dobra wspólnego, raz jeszcze gratuluję Eminencji. Życzę wiele zdrowia ciała oraz radości i pokoju w sercu.

    Z wyrazami głębokiego szacunku i sympatii

    Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
    Andrzej Duda

Oceń treść:
Źródło:
;