Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila

Wydarzenia: Dzień Bez Samochodu

Polska

Prezydent Duda: niesienie dobra innym to największa satysfakcja w życiu

para prezydencka w brańszczyku fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska / KPRP

Pomaganie innym to szukanie osobistej satysfakcji z tego, kim się jest i jakim się jest. Tę satysfakcję można znaleźć właśnie przez to, że daje się z siebie jak najwięcej drugiemu człowiekowi - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji charytatywnego pikniku rodzinnego "Pomagam z radością", organizowanym przez zgromadzenie księży orionistów w Brańszczyku nad Bugiem, niedaleko Wyszkowa.

 

W Brańszczyku w województwie mazowieckim Para Prezydencka wzięła udział w pikniku rodzinnym, zorganizowanym przez księży orionistów. Podczas spotkania zainaugurowano akcję charytatywną „Pomagam z Radością”. – Największą satysfakcję w życiu można znaleźć właśnie przez to, że niesie się dobro, że jak najwięcej daje się z siebie drugiemu człowiekowi – mówił Andrzej Duda.

Agata Kornhauser-Duda podkreśliła, że wolontariat to nie tylko czynienie dobra. – To też bardzo dobry sposób na własny rozwój, na budowanie osobowości, społecznych kompetencji, wrażliwości. To wszystko przyczynia się do tego, że czujemy się w życiu spełnieni – dodała. 

Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Prowincja Polska od prawie stu lat pomaga potrzebującym i wykluczonym w ośrodkach w Polsce oraz na Białorusi.

Oceń treść:
Źródło:
;