Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Wydarzenia: Światowy Dzień Osób Jąkających Się

Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Watykan

prezydent putin z papieżem franciszkiem fot. en.kremlin.ru

Wydarzeniem dnia w Watykanie jest dziś wizyta rosyjskiego przywódcy. Władimir Putin jest tu już po raz szósty. Po raz trzeci rozmawia z Franciszkiem. Na spotkanie z Papieżem przybył z niemal godzinnym opóźnieniem.

 

Audiencja dla prezydenta Rosji cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów. Dla wszystkich bowiem jest oczywista rola Putina na arenie międzynarodowej, a zwłaszcza w konfliktach na wschodniej Ukrainie, w Syrii i Libii. Jak zapowiadano jeszcze przed jego wizytą w Watykanie, to właśnie sprawa pokoju miała być głównym przedmiotem rozmów rosyjskiego przywódcy z Ojcem Świętym, watykańskim Sekretarzem Stanu i szefem papieskiej dyplomacji.

Jak podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, w czasie wizyty Putina w Watykanie wyrażono zadowolenie z rozwoju relacji dwustronnych, umocnionych poprzez podpisany dziś protokół o współpracy watykańskiego Szpitala Dzieciątka Jezus i rosyjskich szpitali pediatrycznych. Rozmawiano też o sprawach istotnych dla życia Kościoła katolickiego w Rosji. W dalszej kolejności podjęto kwestię ekologii oraz niektóre aktualne zagadnienia międzynarodowe, ze szczególnym odniesieniem do Syrii, Ukrainy i Wenezueli.

Warto przypomnieć, że jutro na zaproszenie Papieża przyjeżdżają do Watykanu, biskupi Ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego.

Oceń treść:
Źródło:
;