Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Wydarzenia: Dzień Roku Przestępnego

Sobota po Popielcu

Polska

Program duszpasterski na nowy rok liturgiczny

arcybiskup skworc prezentuje nowy program duszpasterski fot. BP KEP

W Warszawie odbyła się prezentacja programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, którego realizacja rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu, 2 grudnia. Nosi on tytuł: „W mocy Bożego Ducha”. 

 

Programowi duszpasterskiemu Kościoła w Polsce na lata 2017-19 towarzyszą słowa: „Duch, który umacnia miłość”. Pierwszy rok przebiega pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Najbliższy zatytułowany jest: „W mocy Bożego Ducha”. 

“W ciągu tego nadchodzącego roku duszpasterskiego chcemy się skupić na misji ochrzczonych i bierzmowanych, bo każdy chrześcijanin ma misję do spełnienia - powiedział abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski. - Pamiętajmy, że Apostołowie, kiedy wyszli z Wieczernika, po otrzymaniu Ducha Świętego poszli pełnić misję. Każdy katolik, każdy chrześcijanin ma również misję do spełnienia, bo jest napełniony Duchem Świętym i w tej mocy Bożego Ducha chcemy działać”.

Program wydany został w formie pięciu zeszytów tematycznych: teologiczno-pastoralnego, homiletycznego, katechetycznego, liturgicznego i maryjnego.

Oceń treść:
Źródło:
;