Imieniny: Blazeja, Saturnina

Wydarzenia: Święto Straży Ochrony Kolei

Pod oknem

projekt młodzi i miłosierdzie fot. Projekt M&M

Już tylko kilka dni zostało do wydarzenia, jakie Archidiecezja Krakowska przygotowuje dla młodzieży. Gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich są zaproszeni odpowiednio 28 i 29 marca do uczestnictwa w niezwykłym wydarzeniu. Projekt M&M2 odbędzie się pod hasłem - Ja cię nie potępiam.

 

Świat należy do młodych ludzi. Oni są motorem napędzającym rozwój technologii, postęp społeczeństwa i jego kształt. Krakowski kościół wydaje się rozumieć powagę znaczenia młodego pokolenia. Już po raz drugi zaprasza młodych ludzi na spotkanie w TAURON Arenie Kraków.

- Jest dla nas niezwykle ważna troska o młodego człowieka, o to był czuł się zaproszony do uczestnictwa w życiu Kościoła, stąd wydarzenie na Arenie, które jest próbą szukania nowej przestrzeni do spotkania z młodymi. M&M2 to również jedna z wielu propozycji na Wielki Post dla młodych ludzi – mówi ks. Piotr Studnicki, rzecznik prasowy kurii.

Wśród zaproszony gości jest raper TAU. Artysta zapewnia młodych ludzi przede wszystkim o dobrej zabawie jaka ich czeka w tym czasie. Zeszłoroczny gość Projektu, Arkadio bardzo miło wspomina czas, jaki spędził z młodymi.

Wolne miejsca do uczestniczenia w Wydarzeniu skończyły się na niemalże dwa tygodnie przed wydarzeniem. Ciekawym zagadnieniem pozostaje to, co skłania młodych ludzi do chęci przyjścia na TAURON Arenę, a nauczycieli co skłania do zorganizowania takiego wyjścia ze szkoły. W pomoc dla tych drugich zaangażował się Wydział Katechetyczny Kurii. Obecnie trwa odbiór biletów w Domu Katolickim przy ul. Lea 55 (wejście od strony Gala), który zakończy się w sobotę o godz. 20:00. Organizatorzy ze smutkiem stwierdzają, że byli tacy, którym uczestnictwa w Spotkaniu musieli odmówić.

Nad bezpieczeństwem eventu czuwać będzie ochrona, Straż Pożarna a także Służba Maltańska. Przy projekcie pracuje od kilku miesięcy kilkanaście wolontariuszy. W ostatnim tygodniu sztab przygotowujący Projekt M&M2 działa od świtu do późnych godzin nocnych. Ostatecznie przez dwa dni pracować będzie prawie 200 wolontariuszy.

Oceń treść:
;