Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Wydarzenia:

Polska

Przewodniczący Episkopatu apeluje o bezpieczeństwo na drogach

arcybiskup stanisław gądecki fot. Episkopat.pl Abp Stanisław Gądecki

O bezpieczne poruszanie się po drogach zaapelował przed uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Włączył się w ten sposób w ekumeniczną akcję „Nie zabijaj!”.

 

– Apeluję o bezpieczną jazdę i o ostrożność w poruszaniu się, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, tak abyśmy przy tej okazji zadumy nie stracili czegoś cennego – własnego zdrowia i życia – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Wraz z rozpoczęciem policyjnej akcji „Znicz” została zainaugurowana kampania informacyjno-edukacyjna „Nie zabijaj”. Ma ona na celu przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość i alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Chodzi też o wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policja zwraca uwagę na to, że mimo poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w dalszym ciągu zbyt dużo ludzi ginie na polskich drogach. Szczególnie trudnym czasem jest pod tym względem początek listopada, kiedy wiele osób porusza się po drogach odwiedzając groby bliskich.

„Nasze zachowanie i podejmowane decyzje, a także sposób odnoszenia się i traktowania innych na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego” – czytamy w ekumenicznym apelu o włączenie się w akcję „Nie zabijaj!”. Wraz z policją o bezpieczeństwo i życzliwość na drodze zaapelowali przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej.

W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło 3026 osób, w tym 868 pieszych, 1544 kierujących i 614 pasażerów.

Oceń treść:
Źródło:
;