Imieniny: Blazeja, Saturnina

Wydarzenia: Święto Straży Ochrony Kolei

Komentarze

Przewodniczący KEP w Światowy Dzień Ubogich: Wspierajmy potrzebujących naszej pomocy

arcybiskup gądecki fot. BP KEP

„Jako uczniowie Jezusa, staramy się podążać jego śladami i czujemy się powołani do angażowania we wspieranie tych, którzy potrzebują naszej pomocy” – podkreśla abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w Światowy Dzień Ubogich.

 

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył jednocześnie, że pomoc ubogim to czysto ewangeliczny nakaz. Przypomniał, że papież Franciszek, który ustanowił Światowy Dzień Ubogich w tegorocznym orędziu podkreślił, że „Ubodzy nie są liczbami, ale ludźmi, których należy spotkać”.

Abp Gądecki stwierdził: „Służba potrzebującym jest wyrazem tej miłości, której nauczył nas Jezus. On nie tylko współczuł biednym, ale też w konkretny sposób dawał dowód osobistego zainteresowania ich potrzebami”.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił: „Pamiętajmy więc, że autentyczni naśladowcy Chrystusa wyróżniają się rzetelną troską o potrzebujących. Otoczmy ich miłością, modlitwą i wsparciem materialnym”.

Ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich w tym roku będzie obchodzony będzie po raz trzeci – w niedzielę 17 listopada. Jego mottem są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.

Oceń treść:
Źródło:
;