Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa

Wydarzenia: Dzień Spadającego Liścia

Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

Książka

przywrócony do życia fot. esprit.com.pl

Carver Alan Ames jest charyzmatycznym mówcą posługującym darem uzdrowienia. Jest autorem bestsellera „Oczami Jezusa”, ale jego polski wydawca – wydawnictwo Esprit – najbardziej osobistą książką nazwało „Przywrócony do życia”.

 

Jak sam mówi, złamał wszystkie możliwe Boże przykazania, poza piątym. Ale i do tego było niedaleko. Czegóż spodziewać się po młodym chłopaku z londyńskiego gangu motocyklowego? Nadużywanie alkoholu, agresja i przemoc weszły Carverowi Alanowi Amesowi w krew po ojcu, który dodatkowo był uzależnionym hazardzistą. Matka, katoliczka z Irlandii, prowadzała go jako dzieciaka do kościoła i uczyła modlitw, ale był bardzo w tej materii oporny. Jako młodzieniec odwiedzał wprawdzie kościoły, ale tylko po to, żeby je …okraść.

Pewnego dnia wystraszył się nawet swojego alkoholowego uzależnienia, bo w hotelowym pokoju doświadczył, jak ktoś go dusi. Łapie za szyję i próbuje odebrać życie. Alan nie może nic zrobić, bo postać jest jakby eteryczna – nie da się jej złapać, odciągnąć od siebie. Ale w pewnym momencie słyszy podpowiedź, żeby odmawiał „Ojcze nasz”, czego zwykle nie robił. Na czas modlitwy uścisk na szyi puszczał i mężczyzna mógł normalnie oddychać. Ale gdy tylko przestawał się modlić, tracił oddech. Zmagał się z tym doświadczeniem całą noc. Rano zrzuciłby wszystko na efekt przepicia, gdyby nie …sińce na szyi.

Wtedy od jednego z aniołów, w które przecież nie wierzył, usłyszał o Bożej miłości i o tym, jak Bóg kocha go mimo jego parszywego życia, w co długo nie mógł uwierzyć. Dziś tę miłość, której sam doświadczył głosi na całym świecie. Dzięki Bożej łasce, z dnia na dzień, został wyzwolony ze wszystkich swoich nałogów. Sam mówi, że jest dziś uzależniony tylko od jednego – od Bożej miłości. I to ona, oraz bezgraniczne zaufanie do Jezusa sprawiają, że jest szczęśliwy mimo różnych przeciwności – także nękań złego ducha, która nadal go spotykają, ale dla niego są potwierdzeniem, że robi dobre, Boże rzeczy.

Książka „Przywrócony do życia”, która jest świadectwem życia Alana Amesa kończy się rozdziałem zatytułowanym „Zaproszenie lub porada”. Pierwszą z rad, które daje autor jest zachęta do uczęszczania do kościoła i przebywania w nim w ciszy. „Przebywając w nim samotnie, zamknijcie oczy i pozwólcie, aby Bóg was dotknął, poprowadził was i pokierował wami tak, abyście zrobili to, czego od was oczekuje”. Pozostałe rady przeczytają Państwo w książce.


Carver Alan Ames, Przywrócony do życia, wydawnictwo Esprit, Kraków 2016

Oceń treść:
Źródło:
;