Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Wydarzenia:

Watykan

papież franciszek i audiencja dla polaków fot. Paweł Kula / Episkopat.pl

Doradcy Papieża zapewnili o swej pełnej solidarności z Ojcem Świętym w obliczu wydarzeń ostatnich tygodni, „świadomi – jak czytamy w deklaracji – że w aktualnej debacie Stolica Apostolska przygotowuje się do złożenia ewentualnych i niezbędnych wyjaśnień”.

 

W Watykanie trwają obrady Rady Kardynałów, która pomaga Papieżowi w reformie Stolicy Apostolskiej. Ojciec Święty nie mógł uczestniczyć w porannym posiedzeniu Rady, ponieważ gościli u niego biskupi z Wenezueli, przebywający z wizytą ad limina.

Wczoraj wieczorem natomiast kardynałowie wydali deklarację, w której proszą Papieża o podjęcie refleksji nad pracą, strukturą i składem Rady, wziąwszy pod uwagę wiek niektórych jej członków. Wyrazili ponadto zadowolenie z przebiegu Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie i złożyli gratulacje jego organizatorom: kard. Kevinowi Farrellowi z Watykanu oraz abp. Diarmuidowi Martinowi z Dublina.

Doradcy Papieża zapewnili też o swej pełnej solidarności z Ojcem Świętym w obliczu wydarzeń ostatnich tygodni, „świadomi – jak czytamy w deklaracji – że w aktualnej debacie Stolica Apostolska przygotowuje się do złożenia wszelkich niezbędnych wyjaśnień”.

Oceń treść:
Źródło:
;