Imieniny: Gertrudy, Edmunda, Marii

Wydarzenia: Dzień Tolerancji

Pod oknem

 fot. Łukasz Kaczyński

W niedzielę, 3 grudnia nowe studio pallotyńskiego radia ewangelizacyjnego Pallotti.FM zostało poświęcone. "Radiowcy muszą czuwać i być wrażliwymi zwłaszcza na osoby, których nikt nie chce słuchać" - przekonywał podczas Mszy św. rozpoczynającej dzień otwarty rozgłośni ks. Zenon Hanas, przełożony Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

W wygłoszonej homilii zakonnik nauczał, że Adwent to czas, w którym wierni muszą wykazywać się czujnością oraz wrażliwością na potrzeby bliskich, którzy są wokół nich. Przestrzegł przed tym, by nie zgubić postawy czuwania nawet w zniechęceniu czy też braku motywacji.

Zwracając się do pracowników Pallotti.FM podkreślił, że muszą być oni niczym odźwierni - przekazywać dobre i wartościowe informacje, a odrzucać te, które mogą obrazić czy skłócić ludzi. Zachęcał ich także do wielkiej wrażliwości.

"Pamiętajcie, aby mówić o osobach, których nikt nie chce słuchać. Zapraszajcie ich do studia i dajcie możliwość powiedzenia o sobie - o ich problemach i zmartwieniach, ale także radościach i nadziejach" - nauczał.

Po Eucharystii parafianie, darczyńcy i zaproszeni goście udali się do nowego studia, zlokalizowanego pod kościołem parafii Matki Bożej Pocieszenia w Nowej Hucie, gdzie nastąpiło poświęcenie nowego miejsca realizacji programów radiowych.

Jak podkreślił ks. Hanas, internetowe radio Pallotti.FM ma potencjał rozszerzenia swojej działalności poza Polskę. "Już teraz dysponuje ono kanałem hiszpańskojęzycznym. Mamy w planach także otwarcie studia w Waszyngtonie. To, co ważne radio może być codziennym towarzyszem w pracy, w domu czy podczas podróży - dzięki temu bez przeszkód i narzucania głosi Dobrą Nowinę" - opisał.

Z kolei proboszcz parafii, na której terenie znajduje się rozgłośnia, ks. Wiesław Wilmański SAC, powiedział, że wiele osób pyta, kiedy programów z Nowej Huty będzie można posłuchać już nie za pośrednictwem internetu. "To pokazuje nam, że jest taka potrzeba. To kolejne wielkie wyzwanie przed nami - dostępność analogowa. Mamy nadzieję, że uda się ją zrealizować podobnie jak nowe studio" - stwierdził.

Uczestnicy dnia otwartego na Bulwarowej podkreślali, że dzięki radiu dzieje się wiele dobrego zarówno w dzielicy, jak i w całym Krakowie. "Możemy posłuchać ciekawych duchowo konferencji czy rekolekcji, wziąć udział w rejsach ewangelizacyjnych współorganizowanych przez radio czy też wysłuchać osób, które mają naprawdę coś do powiedzienia. To dobry sposób na to, by umacniać swoją wiarę" - oceniła pani Maria.

Jak zapowiedział redaktor naczelny radia, ks. Łukasz Gołaś SAC, wraz ze stworzeniem nowego studia nastąpi także odświeżenie ramówki. "Pojawią się nowe audycje - między innymi o świętych. Chcemy, by nasze radio było skutecznym narzędziem ewangelizacji. By dzięki ciekawym gościom, poruszaniu aktualnych tematów oraz relacji z miejsca interesujących wydarzeń zbliżało ludzi do Boga" - podsumował.

Oceń treść:
Źródło:
;