Imieniny: Jerzego, Bartosza, Haliny

Wydarzenia: Dzień Windowsa

Święto św. Bartłomieja, apostoła

Z Bogiem

 fot. Marek Jucha

Już po raz drugi w pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia w krakowskiej Nowej Hucie zorganizowane zostanie specjalne przygotowanie do uroczystości Objawienia Pańskiego. Wydarzenie odbędzie pod hasłem "Epifania - rekolekcje dla Krakowa i całego świata".

Tym razem rekolekcjom, które przewidziano na 3-6 stycznia, będą przewodzić słowa: „Aby świat poznał Boga, który jest nieskończoną Miłością”.

- To motto św. Wincentego Pallotiego, który swoim apostolstwem i działaniami chciał zawsze pokazywać na czym polega Boża miłość w codzienności człowieka. Także my chcemy w czasie naszych spotkań pochylić się nad tym zagadnieniem i odkryć jak Bóg stale obdarza ludzi miłością miłosierną, zwłaszcza w sakramencie pokuty i pojednania - mówi ks. Łukasz Gołaś SAC, współorganizator rekolekcji.

Uroczyste obchody Epifanii zostały zapoczątkowane właśnie przez założyciela pallotynów. Krakowskie rekolekcje także nawiązują do tej tradycji, która rozpoczęła się w 1863 r. Wtedy ich celem była modlitwa o jedność Kościoła i wspólna adoracja Nowonarodzonego.

- Pallotti mówił, że chce by to święto i obchody związane z jego oktawą ukazywały rozmaitość Kościoła, którą uważał za jego walor i ozdobę. Epifania jest zatem świętem jedności Kościoła, który jest bardzo różnorodny. Chcemy wykorzystywać to bogactwo, by budować prawdziwe zjednoczenie - tłumaczy ks. Gołaś.

Dlatego też podczas piątkowego spotkania przewidziano liturgię greckokatolicką, którą poprowadzi proboszcz parafii greckokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie, ks. Piotr Pawliszcze. Oprócz niego w kolejne dni wydarzeniu przewodzić będą: biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski oraz przełożony Prowincji Chrystusa Króla, ks. Zenon Hanas SAC.

Każdy dzień będzie zaczynał się uroczystą Mszę św. o godz. 18:00, po której będzie następować celebracja. Modlącym się będzie towarzyszyć figura Dzieciątka Jezus, która jest kopią tej z kościoła SS. Salvatore in Onda w Rzymie. Do Krakowa przywiozą ją pallotynki prowadzące Dom Dziecka w Rudniku.

Tegorocznej Epifanii patronują pallotyńscy Słudzy Boży: ks. Franciszek Bryja SAC, ks. Franciszek Kilian SAC, br. Paweł Krawczewicz SAC, ks. Norbert Jan Pellowski SAC, ks. Jan Szambelańczyk SAC, ks. Stanisław Szulmiński SAC. - Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którzy chcą by w ich życiu rzeczywiście objawił się Nowonarodzony Jezus - zarówno tych, którzy już otworzyli swoje serca na Niego, jak i tych, którzy są jeszcze daleko od wiary i Kościoła - zachęca ks. Gołaś.

Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w rekolekcjach, mogą posłuchać nauk poszczególnych prowadzących dzięki transmisji Pallotyńskiego Radia Ewangelizacyjnego Pallotti.FM. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.pallotti.fm.

Oceń treść:
Źródło:
;