Imieniny: Maryli, Wladyslawa, Cyryla

Wydarzenia: Dzień Walki z Cukrzycą

Podsumowanie

Rocznicowe uroczystości na Campus Misericordiae

 fot. Łukasz Kaczyński Rocznica ŚDM na Campus Misericordiae.

Mieszkańcy Wieliczki i okolicznych miejscowości tłumnie zgromadzili się na Campus Misericordiae, by świętować 1. rocznicę Światowych Dni Młodzieży. W ramach obchodów odbył się tam radosny koncert uwielbienia.

Wspólny śpiew poprowadził Chór Solnego Uwielbienia oraz zespół Mate.O. Przybyli do Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej mogli usłyszeć, ale także zaśpiewać razem z artystami m.in. "Błogosławię Cię", "Mój Ląd" czy "Tak jesteś godzien".

"Ten rok minął bardzo szybko. Wydaje nam się jakbyśmy przychodzili przez te pola na nocne czuwanie z papieżem wczoraj. Dla Wieliczki ten czas to nie tylko wspomnienia, ale także wielkie wyzwanie. Chcemy bardzo mocno pokazać, że to miejsce może być co roku, a może nawet częściej oddawane młodzieży i lokalnemu społeczeństwu na modlitwę" - mówił o wydarzeniu burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

"Tutaj bardzo odżywają wspomnienia Światowych Dni Młodzieży. Niewątpliwie to miejsce żyje - między innymi przez owoce tego wyjątkowego czasu w postaci zaangażowania młodych" - dodał z kolei o. Mariusz Tabor OFM.

Świętowanie na Campus Misericordiae rozpoczęło się pielgrzymką z kościoła parafialnego w Strumianach. Pątnikom, którzy trzymali zapalone świece w dłoniach, towarzyszyła figura Matki Bożej z Loreto.

Płomień niesiony przez uczestników miał wymiar symboliczny. Stworzył on bowiem Płomień dla Młodych, który był wielkim podziękowaniem dla uczestników zeszłorocznych ŚDM za to, że wspólnie z papieżem zgromadzili się na całonocnym czuwaniu w Brzegach.

"Mieszkamy tutaj niedaleko - to było ogromne przeżycie widzieć rok temu tutaj rozmodlonych młodych i gościć ich w domu. Przeżywam to dziś, jak rok temu. Wspomnienia wracają, a słowa papieża Franciszka przypominane ze sceny ponownie wlewają w serce nadzieję" - powiedziała pani Bernadeta z Węgrzc Wielkich.

Sobotni koncert na Campus Misericordiae zwieńczyła adoracja Najświętszego Sakramentu. Przybyli przy akompaniamencie hymnu ŚDM "Błogosławieni miłosierni" mogli przejść przez Bramę Miłosierdzia, stanowiącą kopię tej obecnej na Brzegach w zeszłym roku.

Obchody rocznicy ŚDM w Brzegach odbędą się też w niedzielę. W planie uroczystości przewidziano występ młodych zespołów muzyki chrześcijańskiej, Oratorium o św. Kindze oraz koncert uwielbienia z udziałem New Life'm oraz Natalii Niemen.

Oceń treść:
Źródło:
;