Imieniny: Leszka, Tamary, Karola

Wydarzenia: Dzień Dobrej Oceny

Wspomnienie świetych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

Jan Paweł II na dziś

Rodzina Szkół Jana Pawła II przygotowuje się do kanonizacji swojego patrona

Uczniowie ze szkół imienia Jana Pawła II w Polsce i na świecie rozpoczynają przygotowania do kanonizacji papieża-Polaka. Dzisiaj, podczas ogólnopolskiej pielgrzymki na Jasną Górę, Rodzina Szkół Papieskich otrzymała relikwie bł. Jana Pawła II.

 

Relikwie przekazał metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Teraz rozpocznie się ich peregrynacja po parafiach, na których terenie znajdują się szkoły noszące imię papieża-Polaka. – Chcemy, by tej wędrówce towarzyszyła modlitwa za wstawiennictwem błogosławionego, a niedługo świętego Jana Pawła II. Po zakończeniu peregrynacji relikwie znajdować się będą w pokoju Papieskim Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu  powiedział Zbigniew Gumiński z Rodziny Szkół Papieskich.

Spotkaniu w Częstochowie towarzyszył krzyż, ufundowany przez Rodzinę Szkół Jana Pawła II w Polsce, który zwieńczy wieżę widokową Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie.

W ramach przygotowań do kwietniowej kanonizacji Rodzina Szkół Papieskich przygotowała i wydała publikację zawierającą zbiór modlitw, których autorami są sami uczniowie. – Jest ona odpowiedzią na najważniejsze wezwanie Jana Pawła II, wezwanie do modlitwy. Chcemy również nie tylko pamiętać o naszym patronie, ale również pogłębiać Jego nauczanie. To szczególnie zadanie nie tylko na czas pielgrzymki, czy zbliżającego się Dnia Papieskiego, ale trzeba to czynić każdego dnia – powiedziała Halina Marciniak, przewodnicząca Rady Społecznej Rodziny Szkół Jana Pawła II.

W Polsce i na świecie jest ponad 1,2 tys. placówek oświatowych, których patronem jest Jan Paweł II. Idea integracji społeczności szkolnych, które za patrona obrały sobie papieża-Polaka zrodziła się w październiku 1998 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu. Uczniowie i nauczyciele należący do Rodziny zobowiązani są m.in. do realizowania w życiu nauczania Jana Pawła II. Ich pierwszym duszpasterzem jest bp Henryk Tomasik.

Źródło:
;