Imieniny: Maryli, Wladyslawa, Cyryla

Wydarzenia: Dzień Walki z Cukrzycą

Podsumowanie

#rokpośdm: Razem zapalimy płomień!

rocznicowe obchody w brzegach fot. wieliczka.eu

“W dniach 29-30 lipca 2017 r. na Campus Misericordiae Wieliczka-Brzegi będziemy wspominać w zadumie i modlitwie wyjątkowe wydarzenie w historii Polski i naszej Gminy – Światowe Dni Młodzieży 2016” – na rocznicowe uroczystości upamiętniające ŚDM Kraków 2016 zaprszają władze Wieliczki.

 

Modlitewne czuwanie w rocznicę ŚDM rozpocznie się od tradycyjnej pielgrzymki z kościoła w Strumianach na Campus Misericordiae, ale tym razem pielgrzymkowemu orszakowi przewodniczyć będzie figura Matki Bożej z Loreto. Msza Święta w kościele parafialnym w Strumianach rozpocznie się o godz. 19.00, a bezpośrednio po niej wyruszy pielgrzymka, która połączy się z Marszem dla Jezusa i ok. 22.00 dotrze na Campus Misericordiae. Tam, na scenie plenerowej, odbędzie się Koncert Uwielbienia z udziałem Chóru Solnego Uwielbienia oraz Mate.O, połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz przejściem przez Bramę Miłosierdzia. Dopełnieniem sobotniego wieczoru będzie zapalenie świec – symbolicznego Płomienia dla Młodych z wszystkich kontynentów świata, jako podziękowanie za to, że rok temu byli z nami. Aranżację muzyczną dla tego wydarzenia wykona Gromee Orchestra.

W niedzielę, 30 lipca, już od godziny 14.30 organizatorzy zapraszaja na Campus Misericordiae, gdzie na scenie plenerowej prezentować się będą młodzieżowe zespoły muzyki chrześcijańskiej, m. in.: Pax, Hebda, Nuntiis, Sąsiedzi, Muode koty, Lost InDeSyti, Orszak Baranka, Inicjatywa DWM, Łukasz Buksa Band oraz połączone schole dziecięce z Wieliczki.

O godz. 19.00 program przewiduje Oratorium o św. Kindze – utwor napisany przez krakowskiego kompozytora i dyrygenta Piotra Pałkę, którego liczne dzieła o charakterze sakralnym można usłyszeć w najpiękniejszych świątyniach w kraju i zagranicą. „Najważniejsza jest miłość” – pod takim tytułem na scenie plenerowej przy Rondzie ŚDM w Brzegach wystąpi ponad sto osób: chór Voce Angeli, chórzyści miasta Wieliczka, chór ŚDM, Krakowska Orkiestra Kameralna Dell’Arte oraz soliści: Anna Górecka, Grzegorz Górecki, Rafał Maciejewski i Marcin Wasilewski-Kruk, z towarzyszeniem Piotra Piechy, prezentującego formy mówione.

Po zakończeniu Oratorium zaplanowany jest Koncert Uwielbienia z udziałem New Life'm oraz Natalii Niemen, połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz przejściem przez Bramę Miłosierdzia.

Tego dnia nie zabraknie także spotkań pod namiotem ze świadkami wiary, teatru uwielbienia, spektaklu ognia, uwielbienia flagami i tańcem. Warto podkreślić, że w namiocie spotkań swoim świadectwem będą się dzielić m. in.: Jan Mela, Andrzej Sobczyk oraz Bawer Aondo-Akaa.

Organizatorzy zapraszająy także na projekcję premierową filmu „Baldachim” w reżyserii Wojciecha Szumowskiego oraz Marcina Borowskiego, o tym jak powstawał Campus Misericordiae.

Campus Misericordiae jest miejscem otwartym także dla rodzin i właśnie z myślą o nich została przygotowana specjalna Strefa Rodziny, gdzie najmłodsi uczestnicy spotkania będą mogli twórczo zagospodarować swój czas.

“Przyjdź, zapal płomień dla świata i włącz się w czuwanie na Campus Misericordiae przy Matce Bożej z Loreto” – zachęcają władze Wieliczki.

***

Program uroczystości:

29 lipca 2017 r. /sobota/

19:00 Msza Św. w Kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Strumianach,

20:00  Marsz dla Jezusa - Pielgrzymka z kościoła w Strumianach na Campus Misericordiae,

22:00  Koncert Uwielbienia z udziałem Chóru Solnego Uwielbienia oraz Mate.O,
            Adoracja Najświętszego Sakramentu, Przejście przez Bramę Miłosierdzia, Płomień dla Świata,

23:00  Gromee Orchestra.

 

30 lipca 2017 r. /niedziela/

14:30  Muzyczne prezentacje,

15:00  Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez mieszkańców Brzegów,

16:00  Spotkanie pod namiotem, prezentacja wspólnot i zespołów muzyki chrześcijańskiej,

            premiera filmu “Baldachim”, strefa rodzin,

19:00  Oratorium o Świętej Kindze ”Najważniejsza jest miłość”, muzyka Piotr Pałka,

20:00  Koncert Uwielbienia z udziałem New Life’m oraz Natalii Niemen,
            Adoracja Najświętszego Sakramentu, Przejście przez Bramę Miłosierdzia.

Oceń treść:
;