Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Wydarzenia: Światowy Dzień Osób Jąkających Się

Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Polska

Rusza Szkoła Duszpasterzy Młodzieży

szkoła duszpasterzy młodzieży fot. archwwa.pl

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie otwiera Szkołę Duszpasterzy Młodzieży. To nowa propozycja dla księży z całej Polski, którzy chcieliby mieć lepszy kontakt z młodzieżą i zrozumieć mechanizmy kształtujące współczesne młode pokolenie. Rekrutacja już się rozpoczęła.

 

W programie Szkoły Duszpasterzy Młodzieży znajdą się m.in. zagadnienia z psychologii młodzieży, komunikowania potrzeb, empatycznego słuchania, rozwiązywania konfliktów, a także konferencje pogłębiające duchowość i relację z Chrystusem. Większość zajęć prowadzona będzie metodą warsztatową, w małych grupach, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.

Wśród wykładowców będą najwyższej klasy profesjonaliści z dziedziny psychologii, mediów, przepowiadania i duszpasterstwa młodzieży. Swoim doświadczeniem podzielą się też abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki kierujący Zespołem KEP ds. Nowej Ewangelizacji i bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie skorzysta również z kompetencji ekspertów portalu Stacja7.pl oraz Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego w Łodzi.

Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, przy ul. Dewajtis 3; tel. (22) 869 98 90, e-mail: sekretariat@pwtw.pl.

Oceń treść:
;