Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji

Wydarzenia:

Trzecia Niedziela Adwentu

Wspomnienia

Rzeźba Papieża Pielgrzyma w darze dla Muzeum w Wadowicach

ulica kościelna w wadowicach, po lewej muzeum dom rodzinny ojca świętego jana pawła drugiego, po prawej bazylika fot. KP/Fra3 Ulica Kościelna w Wadowicach, po lewej Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II, po prawej bazylika Ofiarowania NMP

3 listopada br., na dziedzińcu Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Dyrektor Muzeum ks. dr Jacek Pietruszka oraz prof. Karol Badyna uroczyście podpiszą umowę przekazania papieskiemu muzeum odlanej z brązu figury Jana Pawła II-Pielgrzyma.

 

Już 3 listopada, w przeddzień imienin Karola Wojtyły, Dyrektor Muzeum ks. dr Jacek Pietruszka oraz prof. Karol Badyna uroczyście podpiszą umowę przekazania papieskiemu muzeum odlanej z brązu figury Jana Pawła II-Pielgrzyma, który zawsze wychodził naprzeciw sprawom Bożym i sprawom ludzkim. Uroczystość przekazania figury Świętego odbędzie się na dziedzińcu Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicacho, o godz. 11.30.

Rzeźbę można oglądać na wystawie od kwietnia tego roku. Wtedy też, przy domu Papieża stanęły odlane z brązu przedstawienia PIETY, która od XIII wieku jest znanym motywem ikonograficznym.

Dr hab. Karol Badyna jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W swojej twórczości zajmuje się głównie rzeźbą portretową. Posiada liczne realizacje pomnikowe w Polsce i za granicą. Zajmuje się także sztuką sakralną. W dorobku artysty znajduje się ponad trzydzieści kompleksowych projektów kościołów i kaplic, z których wiele zostało zrealizowanych. Projektował obiekty sakralne na terenie kilkunastu diecezji w Polsce. Od 2009 roku zajmuje się projektowaniem i realizacją Ogrodów Biblijnych w zespole z prof. Zofią Włodarczyk. Przy jego udziale powstały ogrody w Proszowicach i Muszynie.

Oceń treść:
Źródło:
;