Imieniny: Edyty, Korneliusza, Cypriana

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Warstwy Ozonowej

Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

Pod oknem

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia poszerza swoją ofertę video-transmisji on-line

 fot. Jarosław Dubowski / wikipedia.org

Transmisja on-line z kaplicy klasztornej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach będzie dostępna na wszystkie przeglądarki internetowe oraz na smartfony i tablety. Także TV miłosierdzie od niedzieli transmituje więcej Mszy św., nabożeństw i innych wydarzeń z Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

 

Transmisja on-line z kaplicy klasztornej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach za pośrednictwem strony faustyna.pl dostępna jest od dwóch lat. W ubiegłym roku skorzystało z niej ponad 138 tys. osób, choć dostępna była tylko dla jednej internetowej przeglądarki.

„Dzięki tej transmisji ludzie mogą włączyć się w modlitwę i mogą wchodzić jakby do tej kaplicy niezależnie od swojej fizycznej obecności. I to było też takie wyjście naprzeciw potrzebom ludzi, którzy nie mogli przybyć do tego miejsca z różnych powodów, a odczuwali ogromne pragnienie, żeby chociaż ktoś tutaj się za nich pomodlił. Przez transmisję on-line mają okazję, żeby wejść do tej kaplicy” – mówi s. Elżbieta Siepak ZMBM.

Ze specjalnego steamingu z kaplicy klasztornej korzysta też kilka stacji radiowych. Jak wylicza s. Siepak, każdego dnia z Łagiewnikami łączy się 200-250 tys. osób.

„Takie są czasy, kiedy środki masowego przekazu są mocno w użyciu. I tą drogą też trzeba docierać do ludzi z orędziem o Bożym miłosierdziu; tym bardziej, że są tacy, którzy nigdy czy rzadko są w kościele. A ta dobra nowina, to orędzie o Bożym miłosierdziu jest skierowane do każdego, więc trudno będąc w takim miejscu i mając taki dar od Pana Boga nie wykorzystywać środków społecznego przekazu” – mówi s. Elżbieta Siepak ZMBM.

Od niedzieli 1 lutego także TV miłosierdzie będzie transmitowała więcej Mszy św., nabożeństw i innych wydarzeń z Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Ramówka przewiduje codzienną transmisję nabożeństwa w Godzinie Miłosierdzia oraz wszystkie Msze św. w niedzielę i uroczystości (9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:20, 18:00) oraz Msze św. w dni powszednie (9:00, 10:00, 15:20, 18:00) a także w każdą pierwszą sobotę miesiąca – Wieczór Jana Pawła II o godz. 19:00.

Źródło:
;