Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Wydarzenia: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Z Bogiem

Łukasz buksa fot. Małgorzata Basiuk / lukaszbuksa.pl

Od wtorku 25 lipca internauci mogą oglądać nowy teledysk o. Łukasza Buksy OFM do piosenki „Ślad”. Utwór ten można nazwać hymnem po Światowych Dniach Młodzieży, który ma poderwać wiernych, by wstali z kanapy i szli budować mosty miłości. Pomysłem na niego było m.in. przekazanie orędzia papieża Franciszka ze spotkania z młodymi w Brzegach.

– To było wielkie przebudzenie wiary w polskim Kościele. Zrozumiałem, że człowiek, kiedy się przebudzi ma dwa wyjścia: wstaje z kanapy – jak mówi papież – i zakasa rękawy do pracy, albo obraca się na drugi bok i jeszcze mocniej zasypia – wyjaśnia o. Buksa OFM.

By tak się nie stało słowa papieża Franciszka muszą wciąż żyć w sercach wiernych. To zdaniem o. Buksy OFM jednak nie wystarczy. - Wszyscy musimy wstać z kanapy – nie tylko młodzi! Muszą wstać też księża, bo jeśli oni nie wyjdą do młodych, to ich stracimy – dodaje, zaznaczając, że nie ma na to lepszego czasu niż nadchodząca rocznica spotkania Ojca Świętego z młodzieżą na Campus Misericordiae.

Wskazuje też, że warto kroczyć przy tym śladami, jakie zostawił ludziom Pan Jezus. Najważniejsze jest jednak to, by zrobić pierwszy krok i podjąć decyzję. – Musimy uwierzyć, że Bóg jest przy nas i daje nam siły. On wzywa nas dzisiaj byśmy wstali i stawiali kolejne ślady – zauważa.

Chodzi o ślady miłości i dobra, dzięki którym chrześcijanie mogą zmienić świat, zanieść miłość tam, gdzie jej nie ma i sprawić, że życie będzie stawało się lepsze. Zdaniem zakonnika pomóc w tym ma dziedzictwo Światowych Dni Młodzieży.

– Nie pozwólmy uśpić w nas tych gigantycznych pokładów dobra, które zostały w nas wtedy obudzone! Niech to będą dla nas konkretne ślady, po których pójdziemy dalej, byśmy i my mogli zostawić ślady dla następnego pokolenia – zachęca.

Utwór „Ślad” składa się z trzech części. Pierwsza opisuje obecną sytuację w świecie, któremu nie obce są zamachy i ataki terrorystyczne. W kolejnej części przypomniane zostały słowa papieża Franciszka o tym, że „z kanapy czas wstać, założyć wygodne buty. Potrzeba naszych rąk, by wznosić miłości mosty”. Ostatnia część natomiast pokazuje, że właśnie do tego Bóg wzywa każdego człowieka.

Najnowszy teledysk o. Łukasza Buksy OFM można znaleźć na jego profilu w mediach społecznościowych. Oprócz franciszkanina można w nim usłyszeć ks. Jakuba Bartczaka i Promyczki Dobra z Nowego Sącza. Teledysk nakręcony został w Nowym Sączu i na górze Ślęża.

Oceń treść:
Źródło:
;