Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

Wydarzenia: Dzień Pocałunku

Pierwsza Niedziela Adwentu

Dania

Skrzydełka z kurczaka jak z KFC

 fot. Beata Orlik

Pyszne skrzydełka, z chrupiącą i pikantną panierką jak ze znanego fast foodu. Wiem, że nie jest to zdrowe, ale od czasu do czasu można zrobić coś takiego. Do tego frytki, surówka i jestem w niebie :-)
Równie dobrze, można w taki sposób przygotować inne kawałki kurczaka, np. pałki. W zależności od tego, jak ostre lubimy dania, odpowiednio dawkujemy pieprz cayenne, gdyż daje on moc :-)
Zapraszam!

 

 

 

 

 

 

 

 

Składniki:

skrzydełka z kurczaka (ok. 500 g)
sól (ok. 1/2-1 łyżeczki)
1 łyżeczka słodkiej papryki
1/2 łyżeczki ostrej papryki (u mnie więcej, gdyż lubię ostre skrzydełka)
1/4 łyżeczki pieprzu cayenne

Skrzydełka myjemy, oczyszczamy, dzielimy na dwie części. Przyprawy mieszamy, nacieramy nimi skrzydełka. Odstawiamy aby przeszły przyprawami na ok. 45 mint.

Ciasto naleśnikowe
1 jajko
1/2 szklanki mąki
1/3 szklanki mleka
szczypta soli
1/2 łyżeczki słodkiej papryki
szczypta pieprzu cayenne (można pominąć)
1/4 łyżeczki ostrej papryki

Wszystkie składniki miksujemy, aż uzyskamy gładkie, jedolite ciasto, powinno być dosyć gęste. Ciastem zalewamy kurczaka, wkładamy do lodówki na ok. 1 godzinę. Na ok. 30-40 minut przed smażeniem, wyjmujemy kurczaka z lodówki, aby osiągnął temp. pokojową, gdyż jeśli będziemy smażyć takiego prosto z lodówki, pomimo rozgrzania tłuszczu, temperatura oleju będzie spadać, a kurczak będzie nasiąkał tłuszczem.


Dodatkowo
mąka
olej (ok. 1 l) do smażenia
Kuraczaka obtaczamy w mące (dosyć dokładnie), usuwamy nadmiar i smażymy we frytownicy (temp. 160 stopni) lub w głębokim garnku na rozgrzanym tłuszczu. Smażymy kurczaka ok. 10-15 miut (w zależności od wielkości kawałków), po wyjęciu osuszamy na ręczników papierowych. Mięso powinno być delikatne, soczyste i miękkie.

Smacznego!

 

Źródło:
;