Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa

Wydarzenia: Dzień Spadającego Liścia

Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

Książka

Spotkanie autorskie z kard. Sarahem

spotkanie autorskie z kardynałem sarahem fot. Materiały prasowe

W sobotę 22 lipca o godz. 15.00 franciszkanie organizują w Krakowie autorskie spotkanie z prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robertem Sarahem. 

 

W Auli bł. Jakuba przy Franciszkańskiej 4 będzie można nabyć wszystkie jego książki, w tym najnowszą – „Moc milczenia. Przeciw dyktaturze hałasu”, która właśnie opuściła drukarnię Sióstr Loretanek. 

Obszerny wywiad w całości poświęcony ciszy i milczeniu przeprowadził pisarz Nicolas Diat. Do niezwykłej rozmowy został zaproszony również generał Zakonu Kartuzów Dysmas de Lassus, który od 40 lat żyje w wielkiej ciszy kontemplacji.

Przedmowę do trzeciej książki Prefekta Kongregacji napisał papież emeryt Benedykt XVI, który wyraził radość, że „przy kardynale Sarahu, nauczycielu milczenia i modlitwy wewnętrznej, liturgia jest w dobrych rękach”. 

Kard. Robert Sarah przybędzie do Polski na zaproszenie krakowskiej prowincji franciszkanów. W niedzielę 23 lipca, uroczyście ogłosi franciszkańskie Sanktuarium Matki Bożej – Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie Bazyliką Mniejszą. Msza św. dziękczynna będzie transmitowana w TVP Polonia o godz. 11.00.

Oceń treść:
;