Imieniny: Roberta, Wieslawa

Wydarzenia: Dzień Chemika

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Z Bogiem

Spotkanie mężczyzn z abp. Jędraszewskim: Bitwa o odpowiedzialność

spotkanie mężczyzn bitwa o odpowiedzialnosć fot. Mężczyźni Św. Józefa

Bitwa o odpowiedzialność jest codziennością każdego z nas - meżczyzn. Odpowiedzialność jest tak naprawdę istotą męskości. Jesteśmy po to, by być odpowiedzialni. Za żonę, dzieci, ale przede wszystkim za siebie - własne postawy i zachowania.

 

Bitwa ta rozgrywa się na dwóch frontach: z biernością i egoizmem. Bierność - to postawa wycofania - odziedziczona po Adamie - pierwszym z mężczyzn. Łatwo nam stanąć obok i przyglądać się, zaś trudniej zaryzykować stając w obronie tych, których Pan Bóg powierzył naszej trosce. Egoizm to koncentracja na sobie. Gdy zapatrzymy się w lusto - możemy łatwo zgubić punkt dojścia. Łatwo zapomnieć o Miłości, która odbija w nas naturę Boga - wpisaną w akcie stoworzenia. Jak daję sobie radę na tych dwóch frontach? Jak radze sobie z sobą i swoimi skłonnościami?

20 marca odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. W marcu naszym gościem będzie Abp Marek Jędraszewski. Podejmie ważny temat: "Bitwa o Odpowiedzialność".
Abp Marek Jędraszewski – profesor nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, arcybiskup metropolita krakowski, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski od 2014, przewodniczący Rady Naukowej KEP. członek Rady Stałej KEP, sekcji nauk filozoficznych, komisji wychowania katolickiego i wielu innych. Przewodniczący Komisji ds. katechezy, szkół i uniwersytetów Rady Konferencji Biskupów Europy.

Środa 20 marca 2019
18:30 Msza Święta w kościele, po Mszy spotkanie w Kamieniołomie, Kraków – Podgórze, ul. Zamoyskiego 2

Transmisja Online - w czasie trwania spotkania: 20 marca 2019 od około 19:20 do około 21: http://mezczyzni.net/main/transmisje

Oceń treść:
Źródło:
;