Imieniny: Maryli, Wladyslawa, Cyryla

Wydarzenia: Dzień Walki z Cukrzycą

Program ŚDM

Strefa Ciszy w kościele św. Marka

strefa ciszy w kościele świętego marka fot. facebook.com

Od godz. 9.00 do 2.00 w kościele św. Marka trwa adoracja Najświętszego Sakramentu; zakończy się w sobotę w południe. Pielgrzymi ŚDM w świątyni mogą oddać też cześć relikwiom św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

 

„Ludzie przychodzą, modlą się w ciszy. Szukają strefy pustyni. Wszędzie jest śpiew, radość i dobrze, to jest normalne. Ale człowiek potrzebuje też równowagi – trochę samotności, trochę skupienia, pobycia sam na sam z Jezusem. Staraliśmy się to młodym ułatwić” – mówi ks. Andrzej Muszala odpowiedzialny za Strefę Ciszy w kościele św. Marka.

„To przeszło moje oczekiwania. Wierzyłem, że przyjdą ludzie, że w kościele będzie tak 20-30 osób, maksymalnie 50 jednocześnie. Tymczasem jest 100-150 i wszyscy siedzą, klęczą w wielkim skupieniu” – dodaje ks. Muszala.

W kościele św. Marka są obecne także relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Specjalnie na ŚDM przyjechała do Krakowa z Lisieux. Św. Teresa jest patronką wspólnoty „Pustelnia”, która odpowiada za Strefę Ciszy w kościele św. Marka. „Teresa jest mistrzynią życia duchowego, karmelitanką. Codziennie modliła się dwie godziny w ciszy – rano godzinę i godzinę wieczorem. Wie co to jest, dlatego ją tutaj zaprosiliśmy. Myślę, że chętnie z nami tutaj przebywa” – mówi ks. Muszala.

Relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus pozostaną w kościele św. Marka do sobotniego południa. Później zostaną przewiezione do Karmelu przy ul. Kopernika. Z tego co wiem, siostry nie wychodzą na spotkania z papieżem, więc chcieliśmy dać im taką radość” – mówi ks. Muszala. W poniedziałek relikwie wrócą do Lisieux.

;