Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

Wydarzenia: Dzień Bez Opakowań Foliowych

Świat

„Strzec życia ludzkiego za wszelką cenę” – apel prezydium CCEE o pokój w Ziemi Świętej

jerozolima fot. pixabay.com

Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) wystosowało apel o modlitwę w intencji pokoju w Ziemi Świętej pod hasłem: „Strzec życia ludzkiego za wszelką cenę”.

 

Prezydium CCEE apeluje, aby wierni 19 maja, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, przyłączyli się do modlitwy łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy w intencji pokoju w Ziemi Świętej.

Wyrażając przekonanie, że „pokój i życie ludzkie są dobrami niepodważalnymi oraz ponad wszelkimi interesami narodowymi i międzynarodowymi”, Prezydium CCEE zaprasza do łączności na modlitwie z Kościołem katolickim w Ziemi Świętej w intencji pokoju i ochrony życia za wszelką cenę.

 


Publikujemy pełną treść apelu:

Chronić życie za wszelką cenę – Apel prezydium CCEE o pokój w Ziemi Świętej

Łączymy się z Kościołem katolickim w Ziemi Świętej, aby potępić „kolejny wybuch nienawiści i przemocy, która ponownie splamiła krwią Ziemię Świętą” w tych dniach. Prezydium CCEE pragnie dawać świadectwo bliskości Kościoła europejskiego i przyjmuje zaproszenie Administratora apostolskiego łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy, J.E. Pierbattisty Pizzaballi, o czas modlitwy o pokój w Ziemi Świętej.

Tym samym Prezydium CCEE, dając wyraz przekonaniu, że pokój i życie ludzkie są dobrami niepodważalnymi oraz ponad wszelkimi interesami narodowymi i międzynarodowymi, zaprasza wspólnoty i pojedyncze osoby, również w Europie, do włączenia się w modlitwę Kościoła jerozolimskiego przez medytację oraz modlitwę o pokój i w obronie życia ludzkiego za wszelką cenę, w sobotę 19 maja, w przededniu Zesłania Ducha Świętego.

Kard. Angelo Bagnasco, Arcybiskup Genui i Przewodniczący CCEE
Kard. Vincent Nichols, Arcybiskup Westminster i Wiceprzewodniczący CCEE
Abp Stanisław Gądecki, Arcybiskup Poznania i Wiceprzewodniczący CCEE

Oceń treść:
Źródło:
;