Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Wydarzenia: Światowy Dzień Żółwia

Nauczanie

ewangelia narodzenia pańskiego fot. si / fra3

Powstał wyjątkowy portal e-learningowy dla wierzących. Wszyscy zainteresowani dzięki Orygenes+ University ukończyć kursy z zakresu biblistyki na poziomie podstawowym, zaawansowanym i doktoranckim.

Portal pod adresem www.university.orygenes.pl stanowi bliźniak istniejącego od 10 lat portalu biblijnego Orygenes+ oraz pierwszą w Europie darmową i otwartą dla każdego platformę e-learningową z kursami z biblistyki.

- Chcemy, by fachowa wiedza ekspertów nie była zamknięta tylko w murach uniwersyteckich. Ona jest niezwykle interesująca i często pełna osobistej pasji, a przez co może stanowić wyjątkowy przewodnik po Piśmie Świętym - tłumaczy biblista Michał Wilk, założyciel i redaktor platformy.

Na start użytkownicy otrzymują do dyspozycji 52 kursy - około 500 godzin wykładów. - Chcemy popularyzować naukę, zwłaszcza biblistykę, wykorzystując najnowsze modele e-learningu i technologie. Wierzymy, że głoszenie Ewangelii współczesnemu światu wymaga najwyższych standardów, ale także i prób jak najlepszego przybliżenia historii i kultury, które towarzyszyły powstawaniu poszczególnych ksiąg Pisma Świętego - mówi Wilk.

Dlatego wśród wykładowców znaleźli się najlepsi specjaliści archeologii, języków starożytnych i historii, ale przede wszystkim czołowi polscy bibliści, m.in. ks. prof. Waldemar Chrostowski, ks. prof. Janusz Kręcidło, ks. prof. Mariusz Rosik, prof. Krzysztof Mielcarek czy s. dr Judyta Pudełko oraz dr Danuta Piekarz.

Z platformą e-learningową połączone są Bibliografia online Orygenes+, która zawiera już ponad 20 tysięcy książek dostępnych online w internecie, aplikacja App Orygenes+ do studiowania tekstu Biblii w oryginale oraz społeczność 8 tysięcy użytkowników w mediach społecznościowych.

Wykłady na Orygenes+ University to nie tylko zdobywanie wiedzy. - Są one również dopełnieniem pisanych przez nas co tydzień komentarzy do ewangelii niedzielnej. Od czterech lat każdą ewangelię niedzielną komentujemy w trzech aspektach: kulturowo-historycznym, literackim i teologicznym – dodaje Wilk.

Kursy na nowym portalu są dostępne w przeglądarkach webowych, na tabletach, smartfonach i innych urządzeniach online. Aplikacja Hearthis, obsługująca wykłady nagrane w mp3, dostępna jest dla użytkowników iOSa oraz Androida. Nagrania wykładów można odsłuchiwać także na iTunes.

By korzystać z biblijnych kursów na razie nie ma konieczności logowania się na portalu. - E-learning to forma, która pozwala się uczyć wszędzie, gdzie jesteśmy. Widzimy też po statystykach, że logowanie sprawia, że część osób rezygnuje z korzystania z danych stron internetowych. Dlatego na pewno wiedza, którą chcemy przekazać, będzie wciąż dostępna bez logowania, ale myślimy również o przygotowaniu zaplecza, które będzie pozwalało na spersonalizowane zgłębianie Biblii z naszym portalem - zachęca do skorzystania z materiałów ze strony Orygenes+ University Michał Wilk.

Oceń treść:
Źródło:
;