Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

Polska

Światowy Tydzień Laudato si’

tydzień laudato si fot. laudatosiweek.org

Od 16 do 25 maja wspólnie z watykańską Dykasterią ds. Integralnego Rozwoju Człowieka przy współpracy ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska włączamy się w międzynarodowe obchody Tygodnia Laudato si’ 2021. Podczas tego światowego wydarzenia będziemy inspirować, poszerzać horyzonty, rozważać piękno natury i chwalić Pana modlitwą i działaniem!

 

Tydzień Laudato si ‘2021, który odbędzie się w dniach 16-25 maja, będzie ukoronowaniem specjalnego Roku Rocznicowego Laudato si’ i świętem wielkiego postępu, jakiego dokonał cały Kościół na swojej drodze do ekologicznego nawrócenia.

Tydzień Laudato si ‘2021 będzie również czasem refleksji nad tym, czego nauczyła nas pandemia COVID-19 i planowania z nadzieją działań na przyszłość.

W programie wydarzenia m. in.:

codziennie motywujące cytaty z encykliki Laudato si’

premiera nowego wydania encykliki Laudato si’

7 INTERAKTYWNYCH KATECHEZ na 7 dni #TydzienLaudatoSi do pobrania

debata na temat ‘Manii posiadania’ i jej antidotum, czyli ekonomii dobra wspólnego, której wystąpią się nasi specjaliści – Marcin Kawko & Jan

dialogi dotyczące edukacji i ekologicznego nawrócenia

udział w spotkaniach modlitewnych i Festiwalu Laudato Si’ “Pieśni dla Stworzenia”.

Polskie obchody rozpoczną się specjalną Mszą Świętą celebrowaną przez Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia w niedzielę 16 maja o 9:30 i transmitowaną na żywo na kanale archidiecezji łódzkiej.

Szczegóły na stronie: www.laudatosiweek.org/pl 

Oceń treść:
;