Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Pokoju

Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Książka

święty antoni z padwy fot. bratnizew.pl

13 czerwca – w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy – nakładem Bratniego Zewu ukazuje się książka biograficzna „Święty Antoni z Padwy”, której autorem jest o. Cecylian Niezgoda, ceniony autor franciszkański.

 

Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze. Powszechnie wiadomo, że patronuje rzeczom i ludziom zagubionym, oraz że był wielkim kaznodzieją. A to zaledwie wyimki z jego niezwykłej osobowości i fascynującego życia.

Ceniony autor franciszkański – ojciec Cecylian Niezgoda – wyciągając na światło dzienne mało znane fakty z życia św. Antoniego, przedstawia nie tylko chronologiczny zapis jego życia, ale ukazuje również ekonomiczne i historyczne tło jego czasów, co pomaga lepiej zrozumieć duchowość i charakter epoki, w której żył. Książka niesie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących tego niezwykłego franciszkanina, m.in. dlaczego Antoni, urodzony w Lizbonie, nazywany jest Świętym z Padwy, dlaczego pragnął zostać męczennikiem i jak to się stało, że jego proces kanonizacyjny był najkrótszym w historii Kościoła?

Cecylian Niezgoda OFMConv (1922-2003) – franciszkanin, teolog, filozof i tłumacz z języka łacińskiego. Znawca średniowiecza oraz źródeł franciszkańskich i antoniańskich, z których wiele przełożył na język polski. Wieloletni wykładowca wyższych seminariów duchownych w Krakowie i Gnieźnie. Autor licznych książek biograficznych i artykułów.


Cecylian Niezgoda OFMConv., Święty Antoni z Padwy, Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew, Kraków 2019

Oceń treść:
;