Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Wydarzenia:

Wspomnienia

 fot. Łukasz Kaczyński Fishmob na Rynku Głównym.

W wyjątkowy sposób krakowianie i turyści uczcili 97. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Tańcem i śpiewem na Rynku Głównym wspólnie z wodzirejami lednickimi wspominali Papieża Polaka.

Standardowo wodzireje zaprosili przechodniów do wspólnej zabawy. Nie mogło zabraknąć tańców z Pól Lednickich, takich jak „Nie lękajcie się!” czy „Tak, tak Panie!”.

Ponieważ organizatorzy chcieli podziękować za zeszłoroczne Światowe Dni Młodzieży wszyscy chętni mogli zatańczyć także choreografię do hymnu spotkania młodych z całego świata z papieżem w Polsce, czyli “Błogosławieni miłosierni”. „Chcemy w taki aktywny sposób wyrazić naszą radość z tego, że urodził się Jan Paweł II – człowiek wielki i wyjątkowy, którego zna cały świat. Dziękujemy też za obecność Franciszka w Polsce i słowa, które do nas wtedy kierował” – powiedziała Justyna, jedna z tancerek.

Zorganizowany fishmob, który swoją nazwą nawiązuje do ryby, czyli symbolu chrześcijaństwa, naprawdę poruszył zgromadzonych na płycie Rynku Głównego. „Miło popatrzeć jak ludzie cieszą się z życia słynnego Polaka i zachęcają do wyznawania swojej wiary. A że można przy tym jeszcze razem potańczyć – czego chcieć więcej!” – ocenił pan Piotr.

 W zabawach uczestniczyli zarówno młodsi, jak i starsi wiekiem. Wszyscy radośnie skakali przy dźwiękach muzyki i słowach wspomnień o papieżu i Światowych Dniach Młodzieży. Niedzielne wydarzenie było też radosną formą zaproszenia na Pola Lednickie na 3 czerwca, którym w tym roku będzie patronować hasło „Idź i kochaj!”.

„To przecież o. Jan Góra wpadł na pomysł, by w dzień urodzin Jana Pawła II tańcem dziękować za jego osobę, a jednocześnie zapraszać ludzi na Lednicę. Naszym tańcem prosimy Ducha Świętego, by właśnie wtedy wylał na nas swoją łaskę” – mówił wodzirej Józef Hojna, który animował wczorajsze krakowskie spotkanie.

„Na Lednicy można spotkać drugiego człowieka i Boga, który jest w nim obecny. Dlatego posłuchajmy papieża Franciszka i zejdźmy z kanapy, aby właśnie na Polach Lednickich uczyć się miłości do innych” - dodał.

Po tańcach na Rynku wodzireje ledniccy udali się także do parafii św. Brata Alberta, gdzie odbył się podobny happening – tym razem po akademickiej Mszy św.

Oceń treść:
Źródło:
;